04 Mart 2014 20:52

Grizu faciasında ölen işçiler anıldı

3 Mart 1992 yılında meydana gelen ve 263 kişinin hayatını kaybetmesiyle sonuçlanan Kozlu grizu faciasında ölen maden işçileri unutulmadı. Sabah saatlerinde facianın gerçekleştiği Kozlu müessesinde, öğlen saatinde ise kent merkezinde etkinlik yapıldı.

Grizu faciasında ölen işçiler anıldı
Paylaş

3 Mart 1992 yılında meydana gelen ve 263 kişinin hayatını kaybetmesiyle sonuçlanan Kozlu grizu faciasında ölen maden işçileri unutulmadı. Sabah saatlerinde facianın gerçekleştiği Kozlu müessesinde, öğlen saatinde ise kent merkezinde etkinlik yapıldı. Maden Mühendisleri Odası Zonguldak Şube Başkanı Erdoğan Kaymakçı’nın konuşma yaptığı etkinlikte, Fahri Bozbaş ve grup Kömür Karası türküleriyle hayatını kaybeden madencileri andı. Etkinliklere madenci yakınları ve Zonguldak halkı katıldı.

KADER DEĞİL
Bu arada TMMOB üyeleri iş cinayetlerine dikkat çekmek için İzmir’de Kıbrıs Şehitleri Caddesi’nde basın açıklaması düzenledi. TMMOB adına konuşan Ferdan Çiftçi, “Bugün işçiyi her türlü korumadan uzak bırakan, mühendis ve hekimi iş kazaları tazminatlarından sorumlu tutan, işvereni ve iş yaşamını denetlemekten sorumlu olan devleti ise her türlü sorumluluktan arındıran bir politika ile karşı karşıyayız. İş cinayetleri kader değildir, iş cinayetleri engellenebilir, yeter ki bilimin ve tekniğin gereği yapılsın” dedi. (HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Artık kazanacaklarına daha fazla inanıyorlar

SONRAKİ HABER

Bulgaristan'da grip salgını nedeniyle okullar tatil edildi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa