04 Mart 2014 14:26

Eğitim Bakanı, Cumhurbaşkanıyla 'dershaneleri' görüşmüş

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile TBMM'de kabul edilen 'dershane yasası' ile ilgili görüştüğünü açıkladı. Avcı, 'Görüşmeyi ben talep ettim. Yasa önüne imzaya gelmeden önce ön bilgilendirme olsun diye sundum' dedi.

Eğitim Bakanı, Cumhurbaşkanıyla \'dershaneleri\' görüşmüş
Paylaş

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) kabul edilen yasa ile ilgili görüştüğünü açıkladı. Avcı, "Görüşmeyi ben talep ettim. Yasa önüne imzaya gelmeden önce ön bilgilendirme olsun diye sundum" dedi.

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile birlikte Eskişehir'e giden Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı bir gazetecinin "Cumhurbaşkanıyla dün bir görüşmeniz oldu. Görüşmenin içeriği ile ilgli kısa bilgi verebilir misiniz?" sorusu üzerine, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile Milli Eğitim Bakanlığı Teşkilat Kanunu konusunu görüştüklerini anlattı. Görüşmeyi kendisinin talep ettiğini belirten Avcı şöyle konuştu:

"Sayın Cumhurbaşkanı'na Mecliste kabul edilen son Milli Eğitim Bakanlığı Teşkilat Kanunu'nda yapılan değişikliklerle ilgili ayrıntılı bilgi sunma imkanı buldum. Kabulleri için kendisine teşekkür ediyorum. Ayrıntılı bir biçimde yasa ne getiriyor?, ne tür düzenlemeler yapıyoruz? Bunların gerekçeleri nedir? Takvimi nedir? Kapsamı nedir? Bunlarla ilgili ayrıntılı bilgi sundum sayın Cumhurbaşkanına. Güzel bir görüşme oldu. Görüşmeyi ben talep ettim. Sağ olsunlar, Cumhurbaşkanımız da nezaket gösterdiler, kabul buyurdular. Ayrıntılı bir biçimde yasayı kendilerine takdim etmiş bulundum. Önüne imzaya gelmeden önce bir ön bilgilendirme olsun diye böyle bir çalışma yaptık." (DHA)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Dünya Ekonomik Forumu protesto edildi

SONRAKİ HABER

Ayvalıtaş ve Korkmaz\'ın adları Kadıköy\'de yaşayacak

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa