03 Mart 2014 20:13

İMO’dan adaylara ‘5 Ocak’ çağrısı

İMO Yönetim Kurulu Üyeleri Volkan Engin, Ahmet Berdan Dinçyürek ile birlikte Çukurova Gazeteciler Cemiyeti (ÇGC) Başkanı Cafer Esendemir ve Yönetim Kurulu Üyeleri’ni ziyaret eden İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Adana Şube Başkanı Nazım Biçer, Adana Büyükşehir Belediye Başkan adaylarına tarihi bir çağrıda bulundu.

Paylaş

İMO Yönetim Kurulu Üyeleri Volkan Engin, Ahmet Berdan Dinçyürek ile birlikte Çukurova Gazeteciler Cemiyeti (ÇGC) Başkanı Cafer Esendemir ve Yönetim Kurulu Üyeleri’ni ziyaret eden İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Adana Şube Başkanı Nazım Biçer, Adana Büyükşehir Belediye Başkan adaylarına tarihi bir çağrıda bulundu. Biçer, “5 Ocak Stadı’nın AVM ya da konut alanına dönüşmesine izin vermeyin. Sesinizi yükseltin” dedi.

Stadyumun yıkılması halinde, sosyal donatı alanlarıyla kamusal alan olması için somut projeler sunduklarını vurgulayan Biçer, “Tüm siyasi partilerin adaylarına çağrıda bulunuyoruz. Adana’nın daha çok yeşil alana, sosyal donatı alanlarına, meydanlara ihtiyacı var” dedi.  Stadyum yerinin AVM ya da konut alanı olmaması için açtıkları davanın takipçisi olacaklarını aktaran Biçer, “Özellikle Büyükşehir belediye başkan adaylarının net mesajlar vermesini bekliyoruz” şeklinde konuştu.

'TOKİ AMACINI AŞIYOR'

Açıklamasında TOKİ’nin çalışmalarını da eleştiren Biçer, dar ve düşük gelirli vatandaşları ev sahibi yapma amacıyla kurulan TOKİ’nin lüks konutlar, villalar, rezidanslar inşa etmeye başladığını söyledi. 5 Ocak Stadı’nın Türkiye’nin en değerli yerlerinden biri olduğunu ifade eden Biçer, “Burayı rant aracı olarak kullanılmasına izin vermeyeceğiz” dedi.

ÇGC BAŞKANI DA YEŞİL ALAN DEDİ

ÇGC Başkanı Cafer Esendemir ise Stadyum yerinin yeşil alan olarak kamuya tahsis edilmesinin önemine işaret ederek “Kentimizin akciğeri konumunda olan stadyum sosyal donatı alanlarıyla süslü güzel bir kamusal alan olabilir. Bu konuda tüm kesimlerden duyarlılık bekliyoruz” diye konuştu. (Adana/EVRENSEL)
 

ÖNCEKİ HABER

Diyarbakır’ı kent parlamentosu yönetecek

SONRAKİ HABER

CHP'nin 'sandık kurulu' itirazı kabul edildi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa