28 Şubat 2014 06:00

DHL’de yeniden direniş başladı

15 Haziran 2012’de TÜMTİS’E üye olduğumuz için işten çıkarıldık. Bu tarihte direnişimiz başladı ve 2013 ekim ayında ise sendikal süreçte yetki alındı ve toplusözleşme süreci başlatıldı. Sözleşme sürecinin başlaması ile birlikte sendika bu süreçte direnişe devam etmenin gereğinin olmadığını söyledi, bizlerin sözleşme sürecinde evlerimizde beklememiz gerektiği ifade edildi. Bizler kendi imkanlarımızla bir süre daha direnişe devam ettik.

DHL’de yeniden direniş başladı
Paylaş

15 Haziran 2012’de TÜMTİS’E üye olduğumuz için işten çıkarıldık. Bu tarihte direnişimiz başladı ve 2013 ekim ayında ise sendikal süreçte yetki alındı ve toplusözleşme süreci başlatıldı. Sözleşme sürecinin başlaması ile birlikte sendika bu süreçte direnişe devam etmenin gereğinin olmadığını söyledi, bizlerin sözleşme sürecinde evlerimizde beklememiz gerektiği ifade edildi. Bizler kendi imkanlarımızla bir süre daha direnişe devam ettik. Sendika ise bu durumun doğru olmadığını bunun iki başlı bir durumun oluştuğunu söyledi bu gelişme üzerine direnişe ara verildi.

Bunun üzerine sözleşme sürecinden 5 ay geride kalmasına rağmen hiçbir kazanım elde edilememiştir. İşverenin teklifleri işçilerin taleplerini karşılayamamıştır ve içeride işçi arkadaşlarımız içinde çeşitli dedikodular yayılmıştır. Bu dedikodularda direnişçilerin kendilerine iş bulduğu ve direnişi sonlandırdığı ifade edilmiştir.

Sürecin en başından bu güne kadar işten atılan arkadaşlarımız sendikal mücadeleye sonun kadar sahip çıkmış ve her türlü zorluğa rağmen mücadele de ısrar edilmesine rağmen bu dedikodular bilinçli olarak çıkartılmış mücadele baltalanmak istenmiştir. Bizler bu mücadeleyi başlatırken bir söz vermiştik, ekmeğimizi büyütme mücadelesinde taşeron da çalışan arkadaşlarımızla birlikte hareket ettik. İşveren de ayrım yapmadan kadrolu ve taşeron işçilerin işten attı. Ve sonuna kadar mücadelemizi sürdürdük ve hep birlikte yetki almayı başardık. Şimdi ise yaşanan tüm gelişmeleri değerlendirerek yeniden atılan işçiler olarak direnişimizi başlattık. Taleplerimiz kabul edilene kadar içeride çalışan arkadaşlarımızla direnişimizi sürdüreceğiz.

Taleplerimiz
-Atılan işçiler geri alınsın.
-Taşeron kaldırılsın
-İşçilerin ekmeği büyüsün.

DHL’de direnişi sürdüren işçiler/İSTANBUL

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Bu pisliği direnen işçi sınıfı temizleyecektir!..

SONRAKİ HABER

Katliam davasında zaman aşımı riski

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...