Sema Kaygusuz’la edebiyat  söyleşisi

Sema Kaygusuz’la edebiyat söyleşisi

Fransız Kültür Merkezinde 7 Mart’ta gerçekleştirilecek olan ve Ahmet Soysal tarafından yöneteceği söyleşide kitapları üzerine söz alacak olan Sema Kaygusuz, Fransızca’ya çevrilen bir yazarın bakış açısının yanı sıra kendi ülkesinde bir yazar olarak toplumla ilişkisine değinecek.

YAZAR Sema Kaygusuz’un iki kitabı Fransa’da Actes Sud Yayınevi tarafından yayınlandı. Eleştirmenler tarafından büyük ilgi ile karşılanan ilk romanı Yere Düşen Dualar’ın (Actes Sud, 2009, çeviri : Noémi Cingöz ; Balkanika 2008 ödülü ; France-Turquie 2010 ödülü) ardından yazarın Yüzünde bir yer kitabı da yakın zamanda Fransızca’ya çevrildi (Actes Sud, 2013, çeviri : Catherine Erikan).
Fransız Kültür Merkezinde 7 Mart’ta gerçekleştirilecek olan ve Ahmet Soysal tarafından yöneteceği söyleşide kitapları üzerine söz alacak olan Kaygusuz, Fransızca’ya çevrilen bir yazarın bakış açısının yanı sıra kendi ülkesinde bir yazar olarak toplumla ilişkisine değinecek. “Sema Kaygusuz’un çarpıcı eseri ‘Yere Düşen Dualar’ı (Actes Sud, 2009) sarsılmadan elden bırakmak kolay olmadı, ‘Yüzünde Bir Yer’in şiirsel güzelliğinden kaçmak ise neredeyse mümkün değil. Sevilmenin ne olursa olsun hiçbir zaman için yenilmemek olduğunu anlatan bir roman. Mükemmel.” Anne-Marie Mitchell, La Marseillaise. (KÜLTÜR SERVİSİ)

www.evrensel.net
ETİKETLER Sema Kaygusuz