24 Şubat 2014 14:43

Maraş'ta MİT Emniyeti bastı iddiası

MİT'in Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Kaçakçılık ve Organize suçlarla Mücadele Şubesi'ni bastığı iddia edildi. Kahramanmaraş Valisi Şükrü Kocatepe, MİT görevlilerinin Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi’ni bastığıyla ilgili iddiaları yalanladı.

Paylaş

MİT'in Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Kaçakçılık ve Organize suçlarla Mücadele Şubesi'ni bastığı iddia edildi.

Bazı gazetelere yansıyan haberlere göre; sabah saatlerinde 4 MİT mensubu Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Kaçakçılık ve Organize suçlarla Mücadele Şubesine (KOM) baskın yaparak birimde çalışan tüm ekibin zorla dışarı çıkarmak istedi. Baskında küçük çaplı bir arbede yaşandığı ve birim çalışanlarını zorla dışarı çıkaran MİT mensuplarının, geniş çapta bir arama başlattığı belirtildi.

Bilgisayarla el koyan MİT mensupları, KOM şubesinin kapısında hala nöbet tutuyor ve birimde çalışan görevlilerin içeriye girmesine izin vermiyor.

VALİ YALANLADI

Kahramanmaraş Valisi Şükrü Kocatepe, MİT görevlilerinin Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi’ni bastığıyla ilgili iddiaları yalanladı.

Vali Kocatepe, bir gazetenin internet sitesinde yer alan MİT görevlilerinin Kahramanmaraş Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne baskın yaptığını yalanladı. DHA’ya konuşan Vali Kocateape, MİT görevlilerinin ziyaretinin bile söz konusu olmadığını ifade ederek, şunları söyledi: "Bugün bir gazetenin internet sayfasında ‘Kahramanmaraş’ta Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne 4 MİT mensubunun baskın yaparak birimde çalışan tüm ekibi zorla dışarı çıkarmak istedi’ şeklinde iddianın olduğu ifadesi var. Böyle bir şey kesinlikle söz konusu değil. Ne MİT mensuplarının emniyete ait bir şube müdürlüğünün ziyareti söz konusu, ne de böyle bir olay söz konusu. Bu haberin kaynağının ne olduğunu bilemiyoruz ama tamamen asılsız ve gerçek dışı bir haberdir. Böyle bir uygulamanın ne hukukta, ne de temayülde yeri vardır. Dolayısıyla kamuoyunu bilgilendirme zorunluluğu hissettik ama üzüntümüz şudur ki; bu olayla ilgili olarak böyle bir emare, yani MİT mensuplarının Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi’ni ziyareti bile söz konusu değildir. Bu nedenle üzüntülerimizi ifade etmek istiyorum. Söz konusu gazeteyi şimdi arıyorum. Böyle bir haberin kaynağının ne olduğunu soruyoruz. Bizden teyit almadan yayınlanmasının doğru ve etik olmadığını habercilikle bağdaşmayan bir durum olduğunu da kendilerine de ifade edeceğiz”

 

(DİHA)

ÖNCEKİ HABER

Askerden AİHM\'e \'savaş suçu\' itirazı

SONRAKİ HABER

12 yaşındaki çocuk parkta oynarken elektrik akımına kapılarak yaşamını yitirdi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa