24 Şubat 2014 14:13

Ranta ve yağmaya izin vermeyeceğiz

Halkların Demokratik Partisi (HDP), Gebze’de, kentsel dönüşüm kapsamında olan Hürriyet Mahallesi’nde seçim irtibat bürosu açtı.

Ranta ve yağmaya izin vermeyeceğiz
Paylaş

Halkların Demokratik Partisi (HDP), Gebze’de, kentsel dönüşüm kapsamında olan Hürriyet Mahallesi’nde seçim irtibat bürosu açtı. Kentsel dönüşümle evleri, mahallelerinin ellerinden alınmak istenmesine karşı mücadele eden Hürriyet Mahallesi Meclisi adına konuşan Mustafa Gülmüş, HDP’nin ezilenden emekçiden yok sayılandan yana olduğunu söyledi.

Kendisi de kentsel dönüşüm mağduru olan HDP Gebze Belediyesi Eş Başkan adayı Şenay Bütün “Bir kadın olarak HDP’den başkan adayı olmaktan gurur duyuyorum” dedi. Bir paket makarnayla, halkın yoksulluğu üzerinden politika yapanlara karşı duralım çağrısı yapan Bütün “Onurumuza, ekmeğimize ve oylarımıza sahip çıkalım” dedi.

BİZLERİ KOVMAK İSTİYORLAR

Seçimlere az bir zaman kaldığına dikkat çeken HDP Gebze Belediyesi Eş Başkan adayı Muhammet Uludağ “Bu günden tezi yok kurduğumuz mahalle meclisleri aracılığıyla sıkmadık el, çalmadık kapı bırakmayalım” dedi. Hürriyet Mahallesi’nde yaşayanların kentsel dönüşüm adı altında buralardan kovulmak istendiğini vurgulayan Uludağ “Düzen partileri rant ve yağma politikalarında birleşiyorlar. HDP olarak bunlara karşı mücadelemizi yükseltecek ve demokratik halkçı bir belediyecilik için tüm imkanlarımızı seferber edeceğiz. Kentsel dönüşüme karşı halkımızın sağlıklı bir yaşam ortamında huzur içinde yaşayacağı bir Gebze yi  hep birlikte kuracağız. Gelin bu mücadelemizi hep birlikte yükseltelim ve kentimizi de kendimizi de birlikte yönetelim” dedi. Barıştan, demokrasiden ve emekten yana olanlarla HDP’nin kurulduğunu söyleyen Uludağ, HDP’ye verilecek her oyun barış ve kardeşliğe katkı sunacağını belirtti. (Gebze/EVRENSEL)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Acıbadem halkından soru önergesi

SONRAKİ HABER

Halkın alın terini çalanlara karşı duracağız

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...