24 Şubat 2014 13:56

Cezaevinde ‘intihar’ iddiası görüntülerine ulaşıldı

Ümraniye E Tipi Cezaevinde, tek kişilik hücrede yaşamını yitiren ve intihar ettiği iddia edilen Murat Yavuzcan’ın ölümüne ilişkin cezaevinde hücreye konulurken ve konulmadan önceki görüntüleri ortaya çıktı.

Paylaş


Ümraniye E Tipi Cezaevinde, tek kişilik hücrede yaşamını yitiren ve intihar ettiği iddia edilen Murat Yavuzcan’ın ölümüne ilişkin cezaevinde hücreye konulurken ve konulmadan önceki görüntüleri ortaya çıktı.
Ümraniye E Tipi Cezaevinde adli bir suçtan 6 yıldır tutuklu bulunan 32 yaşındaki Murat Yavuzcan’ın, 9 Aralık’ta ağabeyi Hanefi Yavuzcan ile birlikte kaldığı koğuşta yaşadığı sözlü bir tartışmadan dolayı alındığı tek kişilik hücrede, 10 Aralık günü intihar ettiği iddia edilmişti. Olayla ilgili İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen ve takipsizlik kararı verilen soruşturmada Yavuzcan’ın hücreye konulurken ve konulmadan önceki görüntülülerine DİHA ulaştı. Görüntülerde Yavuzcan’ın önce zorla 10 kadar gardiyan tarafından koğuşundan çıkartıldığı, ardından da zorla hücreye kapatıldığı görülüyor. Yapılan bu işlemlerin ardından aralığı belli olmayan bir süre geçtikten sonra yine birçok gardiyan Yavuzcan’ın hücresinin kapısını açıyor. Ve Yavuzcan’ın kapıya dayalı bir şekilde duran cenazesini çıkartıyor. Fakat Yavuzcan’ın hücreye konulduktan sonra ve cenazesinin çıkartılması arasındaki görüntüler ise bulunmuyor.
Ailenin avukatı Behiç Bayramoğlu İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından verilen takipsizlik kararına İstanbul Nöbetçi Ağır Ceza Mahkemesinde itiraz edeceklerini ve mahkemenin vereceği karara göre İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığına Murat Yavuzcan’ın mezarının açılması için başvuruda bulunacaklarını söyledi. Bayramoğlu, İstanbul Nöbetçi Ağır Ceza Mahkemesinin olumsuz karar vermesi halinde olayı Yargıtaya taşıyacaklarını belirtti. (İstanbul/DİHA)
 

ÖNCEKİ HABER

Manisa’daki çocuk tecavüzü iddiası Mecliste

SONRAKİ HABER

Kılıçdaroğlu'dan The Marmara Oteli’ne tepki

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa