22 Şubat 2014 15:54

Erdoğan ‘istiklal savaşı’na Sivas’tan başladı!

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 'ikinci istiklal savaşı' dediği 30 Mart seçimleri için propagandaya Sivas’ta gerçekleştirdiği miting ile başladı. Erdoğan, '30 Mart seçimleri yeniden bir istiklal mücadelesidir. Son sözü bir kez daha siz söyleyeceksiniz' diye konuştu.

Erdoğan ‘istiklal savaşı’na Sivas’tan başladı!

Paylaş

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, “ikinci istiklal savaşı” dediği 30 Mart seçimleri için propagandaya Sivas’ta gerçekleştirdiği mitingle başladı. Erdoğan, “1919'da Sivas'ta ‘milli sınırlar içinde vatan bir bütündür, manda ve himaye kabul edilemez’ dendi. 1919’da Sivas’ta Kurtuluş Savaşımızın ve Cumhuriyetimizin temeli atıldı, manifestosu yazıldı, ufukları çizildi. Bugün 30 Mart seçimlerinin startını Sivas'ta verirken 95 yıl sonra bizler de o ilkeleri, o kararları, o idealleri buradan tekrar ediyoruz” dedi. Milli sınırlar içerisinde ‘tek millet’ dediklerini anımsatan Erdoğan, başka bir bayrağın dalgalandırılmayacağını ifade ederek, “95 yıl önce Sivas'ta söylediğimizi, 95 yıl sonra bugün Sivas'ta bir kez daha tekrar ediyoruz, içeriden ya da dışardan Türkiye üzerinde operasyon yapmak isteyenlere göğsümüzü siper eder, onlara hiç tereddüt etmeden gereken cevabı veririz” diye konuştu.
Ne düşmana ne de içerdeki haine asla eyvallah etmeyeceklerini, hürriyetten istikbalden taviz vermeyeceklerini ifade eden Erdoğan, kimsenin demokrasiyi, milli idareyi teslim alma hevesine kapılmamasını istedi. Milli iradeye uzanan kirli ellerin asla emellerine ulaşamayacağını ifade eden Erdoğan, milletin Türkiye’nin çıkarlarına uzanan her türlü tuzağı bozacağını iddia etti.

“MHP’NİN BAŞKANI DA UÇAK ÖZÜRLÜDÜR GALİBA”

Seçimlerin önemine değinen Erdoğan, 30 Mart’ta son manşeti vatandaşların atacağını belirterek, Sivaslılara “Bu milli irade hırsızlarına manşetle hükümet kurup, hükümet devirme heveslilerine, bu paralel yapıya, uluslararası odakların maşası haline gelen yapıya sizler dur diyeceksiniz” diye seslendi. Birilerini laf, kendilerinin de icraat ürettiğini ifade eden Erdoğan, İstanbul Boğazı’na köprü hayalini Sivaslı Nuri Demirağ’ın (demiryolları inşaatının ilk müteahhitlerinden) kurduğunu ancak o dönemki CHP zihniyetinin hazırlanan planların önünü kestiğini belirterek, kendilerinin Demirağ’ın hayallerini gerçeğe dönüştürdüklerini ifade etti. Yapımları devam eden yatırımları anlatan Erdoğan, dünyada kendi savaş gemilerini üretebilen 10 ülkeden birinin Türkiye olduğunu altını çizdi. 30 Mart’ın sadece belediye başkanlığı seçimi olmadığını belirten Erdoğan, “Tüm siyasi partilere genel seçim dersi vereceğiz” dedi. Başbakan Erdoğan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin kendisi için “Bu başbakan hiç yerde gezmesini bilmez mi, hep havada dolaşıyor” dediğini anımsatarak, “MHP’nin başkanı da uçak özürlüdür galiba hiç uçmuyor, bana oradan takıyorsa onda da böyle bir durum var herhalde” diye konuştu.

“ONLAR, PARALEL ÖRGÜTE, MANŞETLERE, MALUM İŞVEREN ÖRGÜTÜNE VAGON OLUYOR”

Kendilerinin gündemlerinde inşa edilen milli savaş gemileri, uydular, uçaklar, eğitim, Fatih Projesi olduğunu kaydeden Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti:
“Bizim gündemimizde küresel ölçekli projeler, Marmaray, üçüncü köprü, üçüncü havalimanı, Kanal İstanbul, hızlı tren hatları var. CHP'nin gündeminde ne var? MHP'nin gündeminde ne var? Söyleyeyim, onların gündemlerinde sadece yıkım var, engelleme var, yavaşlatma var. Onların gündeminde sadece dedikodu var, iftira var, itham var. Onlar paralel örgütün önlerine attığı kırıntılarla idare ediyorlar. Telefon dinlemeleriyle idare ediyorlar. Bir ülkede bir başbakanın eşiyle konuşması, çocuğuyla konuşması dinlenir mi? Bu nasıl bir insanlık? Bunun ne hukukta yeri var, ne insanlıkta yeri var, ne vicdanda yeri var. Onlar İstanbul’da plazalardan atılan manşetlerle yürüyorlar. Onlar, paralel örgüte, manşetlere, malum işveren örgütüne vagon oluyor.”

“HALE BAKIN BU ZİLLETTİR, BU NERELERE DÜŞÜŞTÜR”

Milli gelir ve ihracat rakamlarına dikkat çeken Başbakan Erdoğan, yolsuzlukların olduğu bir ülkede yatırımların yatılamayacağını öne sürdü. Hedeflerinin 2023 olduğunu belirten Erdoğan, “İstedikleri kadar iftira atsınlar, istedikleri tuzağı kursunlar bizim gündemimizde Türkiye var. Günlerdir koro halinde hükümetin internete kısıtlama getirdiğini iddia ediyorlar. Bu iftira ile bizi hem yurt içinde hem de yurtdışında karalamaya çalışıyorlar. Bu iftira kampanyasını neden yaptıkları çok önemli, Bundan 4 yıl önce CHP Genel Başkanı Baykal’la ilgili. Şu andaki Genel Müdür ben aday olmayacağım dedi. Ardından bir baktık ki kaset genel müdür geldi. Ardından MHP’lilere ait çirkin görüntüler yayınlandı. İşte bu kayıtlarla CHP’yi MHP’yi esir altına aldılar, şantaj tuzağına çektiler. Şu anda aynı çirkin saldırı bize karşı yapmaya çalışıyorlar. Ses kayıtlarıyla hükümeti, milli iradeyi demokrasiyi esir, teslim almaya çalışıyorlar” ifadelerini kullandı. Kendilerinin internete karşı olmadıklarını, internetteki ahlaki olmayan yayınlara karşı olduklarını belirten Erdoğan, sansür getirmediklerini, siyasetin dizayn edilmesine tedbir getirdiklerini ifade etti. Başbakan Erdoğan, “Hele hele bu paralel yapı. Bu paralel yapının yapmadığı yok ki. Bunlar siyasetçilere şantaj yaparlar, hepsine şantaj yaptılar, yapıyorlar. Şimdi ellerinden gelse bana da yapacaklar. Onun için böceği yerleştirdiler ama bir şey bulamadılar. Niye? Abdestinden şüphesi olmayanın namazından şüphesi olmaz. Ey paralel yapı ve bu paralel yapının başındakiler beddualar ediyorsunuz. Varın siz beddua edin biz bedduaya lanet diyoruz dualara evet diyoruz. Yurtlarda yavruları bedduaya kaldırıyorlar, hale bakın bu zillettir, bu nerelere düşüştür” diye konuştu.

“MHP’NİN BAŞINDAKİ BEYEFENDİ AİLE NEDİR BİLMEZ, ÇOCUK NEDİR BİLMEZ”

Kabataş’ta saldırıya uğradığını iddia eden kadının görüntülerine dikkat çeken Erdoğan, bir medya gurubunun paralel yapıyla birlikte değişik yayın planları yaparak söz konusu saldırının olmadığına anlatma yoluna gittiğini ifade ederek Bahçeli’ye yönelik sert eleştirilerde bulundu. Erdoğan, “MHP’nin başındaki beyefendi aile nedir bilmez, onun böyle derdi yok, çoluk nedir çocuk nedir bilmez. Onun öyle bir derdi yok. Çocuk nedir biz biliriz. Çıkıyor, ‘Türkün örfünde kadına el uzatmak yoktur’ diyor. Sen zaten Gezicilerle hareket ettin, bunu Geziciler yaptılar. Birileri medya, köşe yazarlarına, gazetecilere, CHP’ye, MHP’ye talimat verdi, düğmeye bastı. Koro halinde Kabataş’taki o kızımızı bir kez daha linç etmeye çalışıyorlar. Her şeyi planlı yapıyorlar, bunlar talimatla yapılıyor. 17 Aralık darbe girişimi Gezi olaylarının bir devamıdır” diye konuştu.

BDP'YE YÜKLENDİ

Başbakan Erdoğan, Sivas'a bir yıldır ay yıldızlı tabutlarda yeni şehitler gelmediğini, ocaklara terör nedeniyle ateş düşmediğini belirterek, “İşte bundan çok ciddi rahatsızlar. Çünkü bunlar kandan beslenen vampirler” dedi. Muhalefet partilerini Sivas’ın doğusuna gidememekle suçlayan Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti:
“Ey Hakkâri’de gururla gezdiğini ortaya koyan siyasi parti siz böyle mi seçim yapacaksınız? Böyle taşla, molotofla, sonunda da silahla kullanacaksınız, orada benim partimin gençlik kollarına saldıracaksın. Demokrasi böyle değil. Eğer kendinize güveniyorsanız silahlarınızı bir kenara atın, sandık mücadelesi verin, bizde o zaman, bunlar adam gibi adam diyelim. Partinizin adının Barış ve Demokrasi Partisi olması hiç bir şeyi ifade etmez, aslolan uygulamadır.” (ANKA)

ÖNCEKİ HABER

EMO İstanbul Şube Kongresi başladı

SONRAKİ HABER

Sosyal medyada yayılan #10YearChallenge hareketi tartışma yarattı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa