21 Şubat 2014 18:17

Ağzımızdaki lokmaya göz koydular

İzmir Adliyesinde çalışan emekçiler, yemek ücretlerine yapılan yüzde 33’lük zammı protesto etti. İzmir Adliyesi Sosyal Tesisleri önünde bir araya gelen adliye emekçileri iki kasa ekmek dağıttı.

Ağzımızdaki lokmaya göz koydular
Paylaş

İzmir Adliyesinde çalışan emekçiler, yemek ücretlerine yapılan yüzde 33’lük zammı protesto etti.  İzmir Adliyesi Sosyal Tesisleri önünde bir araya gelen adliye emekçileri iki kasa ekmek dağıttı.

Büro Emekçileri Sendikası (BES) üyesi adliye emekçileri adına yapılan açıklamada konuşan Ahmet Canan, ocak ayı içerisinde yapılan toplu görüşmede verilen 123 TL’lik maaş artışının şimdi bu zamla ceplerinden geri alınmak istendiğini belirtti. Emekçilere yüzde 3 bile zam verilmemişken yediğimiz, hatta duruşmalar, keşifler, kalemdeki işler yüzünden yiyemediğimiz yemeğimize yüzde 33 zam yapıldığını söyleyen Canan “Yemekhane, Adalet Bakanlığına bağlı Foça Açık Ceza İnfaz Kurumu tarafından işletiliyor. Yemekhanenin kira, elektrik, su gibi masrafları da yok” dedi. “Bu nasıl bir adalet anlayışıdır ki, personelinin her geçen gün sırtına yeni bir iş yükü yıkan kurum ağzındaki, hatta midesindeki lokmayı almaya çalışmaktadır” diye soran Canan “Bakanlığımız en çok harç kesen bakanlık haline geldi. Biz İzmir Adliyesiyiz. Alnımızın terine dokundurmayız” dedi. (İzmir/EVRENSEL)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

BES: Fişleme 12 Eylül’ün devamı

SONRAKİ HABER

Kürkçü: Erdoğan ve partisini adım adım göndereceğiz

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa