21 Şubat 2014 01:42

Belediyenin giderlerini halk denetleyecek

HDP Ümraniye ilçe örgütü, çeşitli sanayi sitelerinde, inşaatlarda, merdiven altı tekstil atölyelerinde çalışan işçilerin ağırlıklı olarak katıldığı bir halk toplantısı gerçekleştirdi.

Paylaş

HDP Ümraniye ilçe örgütü, çeşitli sanayi sitelerinde, inşaatlarda, merdiven altı tekstil atölyelerinde çalışan işçilerin ağırlıklı olarak katıldığı bir halk toplantısı gerçekleştirdi. Esenşehir seçim bürosu tarafından düzenlenen halk toplantısı Siirt- Şirvan Zivzikliler Derneğinde yapıldı. Halk toplantısına Ümraniye Belediyesi Eş Başkan Adayları Saray Deniz, Rıza Karaman, HDP Ümraniye İlçe Başkanı Bayram Kara, BDP İl Yöneticisi Besim Yılmaz’da katıldı.

Toplantıda ilk sözü alan HDP İlçe Eş Başkanı Bayram Kara, HDP’nin tek alternatif muhalefet olduğunu söyleyerek, partililerin ve HDP bileşenlerinin daha etkili ve sonuç alıcı bir seçim çalışması yürütmelerini istedi. Yerel seçimin kendileri için iyi bir fırsat olduğunu söyleyen Belediye Eş Başkan Adayı Saray Deniz, “Biz geleceğimizi karartan bu partilerden kurtulacağız. Yatmadan, uyumadan 40 günü iyi değerlendirelim. Göreceğiz ki bir iktidar olacağız” diye konuştu.

Belediye Eş Başkan Adayı Rıza Karaman ise şöyle konuştu: “Bizim vergilerimizle yaptıkları yol, asfalt gibi işlerle bile oylarımızı ipotek altına almak istiyorlar. Yerel yönetimlerde halkın, emekçilerin söz hakkı yok. Halk ve emekçiler bizim yönetimimizde görevini yapamayan yöneticileri görevden alacak. Belediyenin gelir ve giderlerini halk denetleyecek.” AKP’nin yolsuzluk ve rüşvetin bataklığına sürüklendiğini söyleyen BDP İstanbul İl Yöneticisi Besim Yılmaz, “Bunların hesabını sormak için HDP’yi iktidar yapmalıyız” dedi. (İstanbul/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Kayran: Bize herkes ulaşabilir

SONRAKİ HABER

Gazeteci Hass: İsrail Norveç’i aldattı, Oslo’nun adı değiştirilmeli

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa