19 Şubat 2014 19:39

Seçim barış isteyenlerle savaş isteyenler arasında

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Tuzla ilçesi aday tanıtımını gerçekleştirdi. Yerel seçimlerle ilişkin konuşan HDP Tuzla Belediye Eş Başkan Adayı Hasan Özdemir, seçimlerin barış isteyenlerle savaş isteyenler arasında geçeceğini söyledi.

Seçim barış  isteyenlerle savaş isteyenler arasında

Paylaş

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Tuzla ilçesi aday tanıtımını gerçekleştirdi. Yerel seçimlerle ilişkin konuşan HDP Tuzla Belediye Eş Başkan Adayı Hasan Özdemir, seçimlerin barış isteyenlerle savaş isteyenler arasında geçeceğini söyledi.

Rimaxta yapılan tanıtıma DERİTEKS Sendikası, Tuzla şubesi dahil birçok yöre derneği ve kitle örgütü, Tuzla tersane işçileri organize sanayi işçilerinin yanı sıra kadınlar da yoğun ilgi gösterdi. Ayrıca toplantıda tanıtılan adayların çoğunluğunun işçi ve kadınlardan oluşması da dikkat çekti.

HDP Tuzla Belediye Eş Başkan  Adayı Hasan Özdemir, “Şehir senin” sloganıyla yola çıktıklarını, belediyeyi halkla birlikte yöneteceklerini söyledi. “Yıllardır AKP,CHP gibi partilere oy vermek zorunda kalan halkımız artık birleşme imkanı yakalamıştır” diyen Özdemir, bu seçimin barış isteyenlerle savaş isteyenlerle arasında geçeceğini söyledi. Özdemir ayrıca, “Ben inanıyorum ki bu ülkede barış isteyenler demokrasi isteyenler kazanacaklar” dedi.

‘YEREL TALEPLER ETRAFINDA BİRLEŞELİM’

HDP Tuzla Belediye Eş Başkan Adayı Zöhre Evren, kadınların bu ülkede daha fazla temsil hakkının olmasının demokrasinin gelişmesi anlamına geldiğini söyledi. Kadınların hiçe sayıldıklarına, cinayetlere kurban gittiklerine, iş güvenliğinin olmadığına, ücret sömürüsüyle karşı karşıya kaldıklarına dikkat çeken Evren, bu bakımdan yerel seçimlerin sadece seçim kazanmak değil aynın zamanda yerel talepler etrafında birleşme fırsatı da olduğunu söyledi.

BDP İlçe Başkanı Hüseyin Tezel, yeni partimiz HDP ile barış ve demokrasi mücadelesini ilerleteceklerini söylerken, Emek Partisi İl Yöneticisi Özgür Akgül ise gerçek bir halk demokrasisi için işçi adayları olan emekten ve demokrasiden yana olan HDP’nin bu seçimi birleştirerek ilerleyerek kazanacağını belirtti.

DERİTEKS Tuzla Şube Başkanı Binali Tay ise işçilerin emekçilerin yolsuzluk ve açlıkla yüz yüze geldiği bu dönemde HDP’nin halkların, emekçilerin umudu olduğunu ve kendilerinin de bu süreçte üzerimize düşeni yapacaklarını söyledi.

HDP Tuzla Belediye Meclis Üyesi Adayı Ali Doğan yıllardır tersanede işçi olarak çalıştığını belirterek, 154 işçi arkadaşının iş cinayetlerine kurban gittiğini vurguladı. Doğan, sanayide yığınlarca sigortasız sendikasız çalışan işçilerin, halkların temsiliyetinin HDP olduğunun altını çizdi. (İstanbul/EVRENSEL)


 

ÖNCEKİ HABER

Bilgen: Halka borçlu olan halkla yönetir

SONRAKİ HABER

AKP Cihanbeyli ilçe yönetimi istifa etti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa