18 Şubat 2014 23:11

‘Şike yoktur diyen namussuzun dik alasıdır’

Tarafsız Bölge programına konuk olan İbrahim Hacıosmanoğlu, sert açıklamalar yaptı.

‘Şike yoktur diyen namussuzun dik alasıdır’

Paylaş

Tarafsız Bölge programına konuk olan İbrahim Hacıosmanoğlu, sert açıklamalar yaptı.

Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, şike davasında kendilerinden yana kimsenin taraf olmasını beklemediklerini belirterek, “Biz hak adalet ve temiz futbol istiyoruz. Trabzonspor’un arkasında kimseye ihtiyacı yok. Hiç kimse mi hakkı yenen, adaletin tecelli etmesini isteyenden yana olmaz. Adalet adına yaparsınız, hak kiminse onun adına açıklama yaparsınız. Bir kez de insanlar çıkıp Trabzonspor’da mağdur oldu demez mi? İktidarın da tutun da muhalefetine kadar” dedi.

Hacıosmanoğlu, Ahmet Hakan’ın, “Yeniden yargılanma istiyorlar bu olacak mı? sorusuna ise şöyle cevap verdi: “3 Temmuz süreci başlamadan 2 ay önce bir televizyon programında yaşananların hepsini maç maç anlattım. Bana suç duyurusunda bulunuldu. Bunun için de hakemler de, futbolcular da vardı. Dava soruşturma aşamasındayken savcı bana bunları nereden bildiğimi sordu. İddiaların aynısıydı. Maçlarda yaşananları çıplak gözle görebiliyorsunuz. Af değil yargılanma istiyoruz laflarının ardında demogoji var.”

‘İNSANLARIN HAYALLERİ ÇALINMIŞ’

Şike davasının başka olaylarla karşılaştırılmamasını söyleyen Hacıosmanoğlu, şu ifadeleri kullandı: “Bu insanların hayallerini çalınmış, ellerinden kupalarını alınmış. 17 Aralık operasyonu çıkmasaydı ne kullanacaklardı. Başbakan paralel yapının şike davasında etkisi olduğunu söyledi mi bilmiyorum, duymadım. Ama kim söylediyse yanlış söylüyor. Şike yoktur diye kimse bir şey diyemez. Bu ülkede şike yoktur diyen namussuzun dik alasıdır. Bunu belki Türkiye Futbol Federasyonu örtbas etmeye çalışıyor. Ama bağlı olduğu kurumlar var. UEFA cezalarını verdi. Federasyon bile kendi içinde çelişkide. Şike konusunda kimsenin çelişkisi yok. Bunu örtbas etmeye kalkarsanız tabi ki 17 Aralığı kullanırsınız. Önümüzde ki ay başka bir şey çıkar onu da kullanırsınız.” (SPOR SERVİSİ)

ÖNCEKİ HABER

Olimpiyatlara sis damga vurdu

SONRAKİ HABER

Hürriyet'te çok sayıda kişi işten atıldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa