Kuzey Kore kargo gemisi durduruldu

Kuzey Kore kargo gemisi durduruldu

New York Times, ABD’nin bir donanma gemisinin iki hafta önce Singapur’un güneyinde, Myanmar’a yasadışı füze parçaları nakliyesi yaptığından şüphelenilen bir Kuzey Kore gemisini durdurduğunu yazdı.Amerikan New York Times gazetesi, ABD’nin bir donanma gemisinin iki hafta önce Singapur’un güneyinde, Myanmar’a y

New York Times, ABD’nin bir donanma gemisinin iki hafta önce Singapur’un güneyinde, Myanmar’a yasadışı füze parçaları nakliyesi yaptığından şüphelenilen bir Kuzey Kore gemisini durdurduğunu yazdı.

Amerikan New York Times gazetesi, ABD’nin bir donanma gemisinin iki hafta önce Singapur’un güneyinde, Myanmar’a yasadışı füze parçaları nakliyesi yaptığından şüphelenilen bir Kuzey Kore kargo gemisini durdurduğunu yazdı.

Gazetenin, adını açıklamadığı üst düzey ABD’li yetkililere dayanarak verdiği haberde, Kuzey Kore kargo gemisinin, denizdeki bu müdahale ve Washington ile Asya ülkelerinin diplomatik baskısıyla geri döndüğü kaydedildi.

Habere göre Amerikan McCampbell destroyeri, daha önce de yasadışı nakliye yaptığından şüphelenildiği için izlenen kargo gemisini, 26 Mayıs’ta Şangay’ın güneyinde durdurdu. Destroyerden yapılan, Kuzey Kore’ye ait Belize bandıralı gemiye çıkma talebi, Kuzey Kore tarafından reddedildi. ABD donanması ve dışişleri bakanlığı yetkilileri haberle ilgili henüz bir açıklama yapmadılar. (DIŞ HABERLER)

www.evrensel.net