13 Haziran 2011 08:50

Mehmet Aras için kampanya

Erzurum H Tipi Kapalı Cezaevinde bulunan kanser hastası Mehmet Aras’ın raporları halen Adalet Bakanlığı Ceza İşleri Genel Müdürlüğünde bekletilirken, Midyat Cezaevindeki PKK ve PAJK’lı tutuklu ve hükümlüler, Aras için her gün Cumhurbaşkanlığına dilekçe yazma kampanyası başlattı. Tutuklular kamuoyuna da duyarlıl

Mehmet Aras için kampanya

Paylaş

Erzurum H Tipi Kapalı Cezaevinde bulunan kanser hastası Mehmet Aras’ın raporları halen Adalet Bakanlığı Ceza İşleri Genel Müdürlüğünde bekletilirken, Midyat Cezaevindeki PKK ve PAJK’lı tutuklu ve hükümlüler, Aras için her gün Cumhurbaşkanlığına dilekçe yazma kampanyası başlattı. Tutuklular kamuoyuna da duyarlılık çağrısında bulundu.

Erzurum H Tipi Kapalı Cezaevinde hükümlü bulunan ağır kanser hastası Mehmet Aras’ın Adalet Bakanlığı Ceza İşleri Genel Müdürlüğünde bekletilen raporlarına halen bir cevap verilmezken, Midyat Cezaevindeki PKK ve PAJK’lı tutuklu ve hükümlüler de Aras için dilekçe kampanyası başlattı. Konuya ilişkin yazılı açıklama yapan tutuklu ve hükümlüler, Aras’ın serbest bırakılması için her gün Cumhurbaşkanlığına dilekçe yazma kampanyası başlattıklarını duyurdu.

Açıklamada şunlar belirtildi: “Erzurum H Tipi Cezaevinde bulunan ağır kanser hastası arkadaşımız Mehmet Aras, uzun süredir ölümün sınırında durmaktadır ve durumu her gün daha da ağırlaşmaktadır. Sağlık belgeleri defalardır Adalet Bakanlığına ve Ceza İşleri Genel Müdürlüğüne gönderilmesine rağmen, Cumhurbaşkanlığına gönderilmesi engellenmiştir. Bu durumda Mehmet Aras açıkça ölüme terk edilmiştir.”

Açıklamada, kamuoyuna da duyarlılık çağrısı yapıldı. (Mardin/DİHA)

ÖNCEKİ HABER

Elazığ’da trafik kazası: 3 ölü

SONRAKİ HABER

İsrail'den Suriye'deki İran hedeflerine saldırı: 4 ölü

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa