Adalet nöbetinde 23. hafta tamamlandı

Adalet nöbetinde 23. hafta tamamlandı

Bodrum Gezi Dayanışması’nın ‘Adalet İstiyoruz Nöbeti’ 23. haftasını tamamladı.

Bodrum Gezi Dayanışması’nın ‘Adalet İstiyoruz Nöbeti’ 23. haftasını tamamladı.

Bodrum Gezi Dayanışması, Belediye Meydanı’nda her hafta cumartesi günü Gezi direnişinde katledilenlerin resimlerinin olduğu, ‘Unutursak Kalbimiz Kurusun’ ve ‘Adalet İstiyoruz’ yazılarının olduğu pankart etrafında toplanıyor.

Grup 23. haftada da yine aynı gün ve saatte bir araya geldi. Bodrum Gezi Dayanışması adına konuşan Yüksel Ergen, “Eylemlerimiz Gezi direnişi sürecinde hayatını kaybeden daha doğrusu yaşamaları çalınan Ethem Sarısülük, Abdullah Cömert, Mehmet Ayvalıtaş, Ali İsmail Korkmaz, Medeni Yıldırım, Ahmet Atakan ve son olarak Hasan Ferit Gedik ‘i unutmamak ve unutturtmamak için başlattığımız bir eylemdi” dedi.

Daha sonra Ethem’in, Ali İsmail’in ve Mehmet’in davalarının görülmeye başlamasının ardından ‘adalet’ talebinin gündeme geldiğini belirten Ergen, “Çünkü davaların başlaması ile yargı sürecinin skandallarla dolu olması adaletli bir yargılamanın yapılamayacağını gösterdi” dedi.

Ergen, Gezi direnişi boyunca Bodrum sokaklarını dolduran kitlelere eylemelerine destek verme çağrısında bulundu. (Muğla/EVRENSEL)

www.evrensel.net