04 Şubat 2014 15:53

Taşeron işçilerden hükümete 'takdir' belgesi

Taşeron İşçileri Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği (TAŞ-İŞ-DER) heyeti, Halkların Demokratik Partisi İstanbul Milletvekili Levent Tüzel’i Meclis’te ziyaret etti. İşçiler, hükümet için hazırladıkları "çalışanları kadro vaadiyle kandırmadaki gayret ve üstün başarılarından dolayı" takdir belgesini de Tüzel'e gösterdi.

Taşeron işçilerden hükümete \'takdir\' belgesi

Paylaş

Taşeron İşçileri Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği (TAŞ-İŞ-DER) heyeti, Halkların Demokratik Partisi İstanbul Milletvekili Levent Tüzel’i Meclis’te ziyaret etti.

Yaşadıkları sorunlar hakkında Tüzel’e bilgi veren heyetten Cemal Bilgin, “Hastanelerde ve İSKİ’deki işçilerin sendikal örgütlenmeleri engellemek için  işçiler farklı iş kollarında çalışıyormuş gibi gösteriliyor. Ben sağlık hizmeti vermeme rağmen, enerji iş kolunda görünüyorum. Enerji iş kolunda hizmet veren İSKİ ise çalışan arkadaşlarımızı Nakliyat İş kolunda gösteriyor. Bu durum sendikalarımıza üye olmamıza engel oluyor” dedi.

TAŞ-İŞ-DER üyesi işçiler, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Maliye Bakanlığı'na taşeron çalışanların sorunlarına dikkat çekmek için hazırladıkları temsili “Takdir Belgesi”ni Tüzel’e gösterdiler.  Takdir belgesinde " AKP Hükümetinin Çalışma ve Maliye Bakanlarına 2002-2014 yılları arasında 134 ay boyuna taşeron çalışanları, açlığa mahkum etmelerinden, diğer bakanlara kötü örnek olacak davranışlarından ve çalışanları kadro vaadiyle kandırmadaki gayret ve üstün başarılarından dolayı bu takdir belgesini almaya hak kazanmışlardır" ibareleri yer aldı.

(Ankara/EVRENSEL)
 

ÖNCEKİ HABER

RedHack MİT\'in kayıtlarını yayınladı

SONRAKİ HABER

Yunanistan'da Çipras hükümeti güvenoyu aldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa