04 Şubat 2014 15:48

RedHack MİT'in kayıtlarını yayınladı

RedHack, bakanlık, emniyet ve MİT 'in de aralarında bulunduğu kurumların TTNET kayıtlarındaki üyelik bilgilerini yayınladı.

RedHack MİT\'in kayıtlarını yayınladı

Paylaş

RedHack, bakanlık, emniyet ve MİT 'in de aralarında bulunduğu kurumların TTNET kayıtlarındaki üyelik bilgilerini yayınladı.

RedHack bazı telekomünikasyon şirketlerinin sistemlerine girerek üye bilgilerini ve bunlara ait kayıt evraklarını ele geçirip internette yayınladı. RedHack'in yayımladığı belgeler arasında bakanlıklar, emniyet ve MİT 'in de TTNET kayıtlarındaki üyelik bilgileri yer aldı. RedHack tarafından yapılan açıklamada, söz konusu telekomünikasyon şirketlerinin bilgi ve evrakları koruyamadıkları belirtilerek, "Bizler sınırlı imkanlarla bunları ele geçirebiliyorsak ülkenin yüzde 90'nından fazlasının bilgi ve evraklarının olduğu bu sistemlere daha kimler erişip nasıl kayıtlar alıyordur" denildi.

RedHack bu eylemin amacını 'Kimsenin saklanamayacağı ve hiçbir sistemin yüzde 100 korunamayacağını göstermek' olarak duyurdu. Önce Ankara 'daki Bakanlıklar-MİT-Emniyet üyelik bilgilerini paylaşan RedHack, kişisel bilgileri ise yayınlamadı. (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

Erdoğan\'a \'Paralel devleti siz kurmadınız mı\' sorusu

SONRAKİ HABER

Dersim'de koruma altındaki vaşak silahla vurularak öldürüldü

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa