04 Şubat 2014 13:15

Üsküdar'da yıkım hazırlığı

Üsküdar'da 16 gecekondunun yıkımı için çok sayıda çevik kuvvet ekibi, sabah saatlerinde mahalleye gönderildi. Duruma tepki gösteren yaşlı bir kadın, 'Bizim hükümetimiz Afrika'yı adam yapmaya çalışıyor da, bizi neden yapmıyor? Biz Müslüman değil miyiz? Nereye gideyim ben şimdi?' dedi.

Paylaş

Üsküdar'da 16 gecekondunun yıkımı için çok sayıda çevik kuvvet ekibi, sabah saatlerinde mahalleye gönderildi. Duruma tepki gösteren yaşlı bir kadın, " Biz buraları adam yaptık. Bize neden çok görüyorlar. Bize yazık değil mi? Nereye gideyim ben şimdi?" dedi.

Sultan Murat Mahallesi Demirkol Sokak'ta 16 gecekondunun yıkımı için, sabah erken saatlerde çok sayıda çevik kuvvet polisi bölgeye geldi. Mahalle çevresinde konuşlanan çevik kuvvet ekipleri ve TOMA'lar, yıkım ekiplerinin gelmesini bekledi. İddiaya göre, anlaşmalı olarak boşaltılan ve bir inşaat firmasına verilen gecekondular öğle saatlerinden itibaren yıkılmaya başlanacak. Kendilerine tebligat yapılan gecekondu sakinleri gece saatlerinde evlerini boşaltmaya başladı.

"BİZE YAZIK DEĞİL Mİ?"

'Anlaşmalı olduğu' iddiasına karşın bölgeye çok sayıda polisin gönderilmesi dikkat çekerken yıkım kararına tepki gösteren ve gözyaşlarına boğulan gecekondu sahibi Yüksel Demirkol,  "Biz burada çamur içinde gezdik. Biz buraları adam yaptık. Bize neden çok görüyorlar. Bize yediremediler. Bizim hükümetimiz Afrika'yı adam yapmaya çalışıyor da, bizi neden yapmıyor? Biz Müslüman değil miyiz? 30 yıldır burada oturuyorum. Ben şeker hastasıyım. Ne yapıyor bu devlet? Bu kadar mıydık biz? Bize yazık değil mi? Nereye gideyim ben şimdi?" diye konuştu. (DHA)

ÖNCEKİ HABER

Yatağan işçileri, yollarını kesenlere dava açıyor

SONRAKİ HABER

Kayseri Talas Belediyesi, Selena Gomez'e fotomontajla başörtüsü taktı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa