Hem istismara uğradı hem de ispatlaması istendi

Hem istismara uğradı hem de ispatlaması istendi

İstanbul’da 17 yaşında lise öğrencisi bir çocuğun, iki yıl boyunca Cengiz B. adlı bir kişi tarafından cinsel istismara maruz kaldığı ve somut delillere rağmen görevli yetkililerin ise 'ispatlayın' dediği ortaya çıktı. Cengiz B.’nin haklarında koruma kararı olan çocuk ve anne N.Y’i davadan vazgeçmeleri için tehdit ettiği de iddia edildi.

İstanbul Sarıyer’de 17 yaşında bir çocuğun iki yıl boyunca, 37 yaşındaki Cengiz B. adlı kişinin hem fiziksel istismarına hem de telefon ve sosyal medya hesabı tacizine maruz kaldığı ortaya çıktı. DİHA Muhabiri Evrim Kepenek'in haberine göre, iki yıl sonra çocuğunun yaşadıklarını öğrenen anne Cengiz B.’nin tehditlerine rağmen, Cengiz B. hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu. İfadesi alınan Cengiz B. ise cinsel istismarı kabul etti ancak “Pişmanım ama beni tahrik etti” diyerek kendisini savunduğu belirtildi. İstanbul 16. Sulh Ceza Mahkemesi’nde 8 Nisan’da görülecek davada sanık olarak yargılanacak Cengiz B.’nin bu kez de haklarında koruma kararı olan çocuk ve anne N.Y’i her fırsatta davadan vazgeçmeleri için tehdit ettiği iddia ediliyor.

SAVCIDAN SKANDAL YANIT

Cengiz B’nin serbest bırakılmasının ardından anne N.Y, durumu İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na dilekçe ile başvurarak bildirdi. 26 Kasım 2013 tarihinde İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na verdiği dilekçesinde, Komşumuz ve ev sahibimizin oğlu olan Cengiz B.’den şikayetçi olduğunu belirten anne N.Y, “Kanıtınla gel. Tacizi kanıtla. Senin aklın neredeydi şimdiye kadar? Sen anne olsaydın da baksaydın kızına” cevabını aldığını söyledi. Anne N. Y. Cengiz B.’nin cinsel istismar mağduru çocuğuna İnternetken gönderdiği cinsel içerikli taciz mesajlarını buldu ve bir sonraki dilekçesini bu kanıtlarla birlikte İstanbul Cumhuriyet Savcılığı’na sundu. Ardından İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca, Cengiz B. hakkında “18 yaşından küçük kıza cinsel taciz iddiasında bulunduğu” iddiası ile dava açıldı. Davanın ilk duruşması, 8 Nisan’da Çağlayan’daki İstanbul Adliyesi’ndeki 16. Sulh Ceza Mahkemesi’nde görülecek.

CENGİZ B: SAVCIYI DA SATIN ALIRIM

Yaşanan skandal bunlarla da sınırlı değil. “Bu tacizci tutuklansın” diyen anne N. Y., “Bana diyor ki ‘Başbakan kim? Savcı kim? Ben onları da satın alırım. Bana hiçbir şey yapamazsınız. Davanızdan vazgeçin’” dediğini iddia etti. Anne N.Y, yaşananlardan sonra tacize maruz kalan çocuğunun Şişli Etfal Hastanesi’nde psikolojik tedavi görmeye başladığını söyledi. Herkesi duyarlı olmaya ve 8 Nisan’da Çağlayan’da bulunan İstanbul Adliyesi’ndeki davaya çağıran anne N. Y., “Davamıza sahip çıkın. Adalet istiyorum. Kızıma bunları yaşatanlar cezalandırılsın” dedi. (HABER MERKEZİ)

www.evrensel.net