Ünlüler hakkındaki uyuşturucu iddianamesi kabul edildi

Ünlüler hakkındaki uyuşturucu iddianamesi kabul edildi

Oyuncular Kenan İmirzalıoğlu, Engin Günaydın, Sarp Apak, Hakan Yılmaz, Ersin Korkut ile şarkıcılar Mehmet Erdem ve Koray Candemir'in de aralarında bulunduğu 53 kişi hakkında 'uyuşturucu madde ticareti yapmak' ve 'uyuşturucu madde kullanmak ve bulundurmak' suçlarından hazırlanan 203 sayfalık iddianame mahkeme tarafından kabul edildi.

Oyuncular Kenan İmirzalıoğlu, Engin Günaydın, Sarp Apak, Hakan Yılmaz, Ersin Korkut ile şarkıcılar Mehmet Erdem ve Koray Candemir'in de aralarında bulunduğu 53 kişi hakkında "uyuşturucu madde ticareti yapmak" ve "uyuşturucu madde kullanmak ve bulundurmak" suçlarından hazırlanan 203 sayfalık iddianame mahkeme tarafından kabul edildi.

Kenan İmirzalıoğlu'nun da aralarında bulunduğu 32 şüphelinin, "uyuşturucu madde ticareti yapmak" ve "uyuşturucu madde kullanmak veya  bulundurmak" suçlarından 6 ile 17 yıl arasında değişen oranlarda hapis cezasına çarptırılması istendi. Diğer 21 şüphelinin ise 8 yıl ile 35 yıl arasında değişen oranlarda hapisle cezalandırılmaları talep edildi. Soruşturma kapsamında, aralarında Oyuncular Berrrak Tüzünataç, Engin Altan Düzyatan, Nehir Erdoğan ve  Özge Özpirinççi'nin de  bulunduğu 95 kişi hakkında ise takipsizlik kararı verildi. 14'ü tutuklu, 53 şüpheli 21 Mayıs Çarşamba günü 23. Ağır Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkacak. (DHA)

www.evrensel.net