Çevrecilere gece yarısı müdahalesi

Çevrecilere gece yarısı müdahalesi

Türkiye’nin dört bir yanından hidroelektrik santrallerini protesto etmek için Ankara’ya gelen “Anadolu’yu Vermeyeceğiz Kervanı” üyeleri, oturma eylemi yaptıkları Cebeci Kurtuluş Parkı’nda polisin gece yarısı müdahalesi ile gözaltına alındı.Hidroelektrik santrallerini protesto etmek için Türkiye&rsqu

Türkiye’nin dört bir yanından hidroelektrik santrallerini protesto etmek için Ankara’ya gelen “Anadolu’yu Vermeyeceğiz Kervanı” üyeleri, oturma eylemi yaptıkları Cebeci Kurtuluş Parkı’nda polisin gece yarısı müdahalesi ile gözaltına alındı.

Hidroelektrik santrallerini protesto etmek için Türkiye’nin dört bir yanından Ankara’ya gelen, “Anadolu’yu Vermeyeceğiz Kervanı” üyelerinin, Cebeci Kurtuluş Parkı’nda kurdukları çadıra polis gece yarısı müdahale etti. 13 kişiyi uykularından kaldırarak gözaltına alan polisler, çadırı da toplayarak polis arabasına koydu. Polisin çevrecileri gözaltına alırken, “Halka açık yerleri ihlal ediyorsunuz” gerekçesini göstermesi dikkat çekti.

Gözaltına alınanlar Keçiören Adli Tıp Kurumunda sağlık kontrolünden geçirildikten sonra Cebeci Polis Karakoluna götürüldü. (ANKARA)

www.evrensel.net