18 Ocak 2014 06:00

Sermaye istediği gibi at koşturuyor

Emek Partisi (EMEP) Beyoğlu İlçe Örgütü gazetemizin yazarlarından Ydr. Doç. Dr. Özgür Müftüoğlu ve EMEP Genel Başkan Yardımcısı Sabri Topçu’nun katılımıyla Divriği Kültür Derneğinde yolsuzlukların konuşulduğu halk toplantısı düzenledi.

Paylaş

Emek Partisi (EMEP) Beyoğlu İlçe Örgütü  gazetemizin yazarlarından Ydr. Doç. Dr. Özgür Müftüoğlu ve EMEP Genel Başkan Yardımcısı Sabri Topçu’nun katılımıyla Divriği Kültür Derneğinde yolsuzlukların konuşulduğu halk toplantısı düzenledi.

12 Eylül darbesi ve ardından 24 Ocak kararlarıyla başlayan sürecin aslının yolsuzluk süreci olduğunu ifade eden Özgür Müftüoğlu, 2000’li yıllardan itibaren getirilen düzenlemeler ile emekçilerin haklarının gasbedilmesinin yasal zemine oturtulduğunu belirtti. HSYK’de yapılan yeni değişikliklerle beraber açığa çıkan yolsuzlukların yasal kılıfa uydurulduğunu belirtti. İşçi sınıfının örgütsüz olması karşısında sermaye sınıfının istediği gibi at koşturduğunu söyleyen Müftüoğlu, sendikaların rolünün değişmediğini bugün her zamankinden daha çok sendikalara iş düştüğünü kaydetti. Müftüoğlu, ortaya çıkan yolsuzluklarla mücadele edilememe nedeninin işçi sınıfının örgütsüz ve zayıf hali olduğunu söyledi.

Sabri Topçu ise konuşmasında sorunun kaynağının sistem olduğunun altını çizdi. Topçu, “Eğer soruna sistemle ilgili bakmazsak çocuklarımız bu yolsuzluk ve zulüm altında yaşamaya devam edecek” dedi. AKP’nin iki dönemdir mağduru oynadığını belirten Topçu, şimdi yine darbe söylemi üzerinden mağduru oynamaya devam ettiğini kaydetti. Toplumun hepsini bizim bildiğimizi biliyor kabul etmenin bir yanılgı olduğunu anlatan Topçu, kurtuluşun işçi sınıfının iktidarında olduğunu vurguladı. Konuşmaların ardından soru-cevap kısmında katılımcılarda söz alarak konuştu. (İstanbul/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

AKP’ye ve Gülen’e sempati azaldı

SONRAKİ HABER

2019 Ballon d'Or (Altın Top) ödülü için yarışacak adaylar açıklandı