Punto Deri\

Punto Deri'den 39 işçi daha atıldı

Sendika üyesi oldukları gerekçesiyle Punto Deri Fabrikası'ndan çıkarılan 40 işçinin direnişi sürerken, 39 işçi daha işten çıkarıldı.

Sendika üyesi oldukları gerekçesiyle Punto Deri Fabrikası'ndan çıkarılan 40 işçinin direnişi sürerken, 39 işçi daha işten çıkarıldı.

Türk-İş'e bağlı DERİTEKS Sendikası üyesi oldukları gerekçesiyle Punto Deri Fabrikası'ndan çıkarılan 40 işçinin direnişi 161 gündür sürerken, 39 işçi daha işten çıkarıldı. 39 işçinin "Şirketin küçülmesi" gerekçisiyle işten atıldığı belirtilirken, fabrikadan atılan işçilerin sayısı 79'a çıktı. 1 Ocak itibari ile işten çıkarılan 39 işçi de, diğer işçilerle beraber direnişe katıldı.

Zeytinburnu'nda bulunan Punto Deri Fabrikası önünde açtıkları, "Sendika anayasal haktır engellenemez" , "Punto Deri'den atılan işçiler geri alınsın" pankartlar ile direnişlerini sürdüren işçilerden Ramazan Aydemir, işten çıkarılmalara ilişkin, "Şirket küçülmek bahanesiyle arkadaşlarımızı işten attı, ancak küçülmek yerine büyüdüğünü görüyoruz her gün yeni bir yer açıyorlar. Bu da gösteriyor ki arkadaşlarımız sendikalı oldukları için işlerinden atıldılar" dedi.

Fabrikadan çıkarılan 79 işçi, işten çıkarılmalarına ilişkin ise 11 Ocak Cumartesi Günü Zeytinburnu İstasyon Meydanı'nda basın açıklaması yapacak. (İSTANBUL)
 

www.evrensel.net