Yine Limak, yine işçi kıyımı

Yine Limak, yine işçi kıyımı

Tekgıda-İş, Limak Holding'e bağlı Limkon Meyve Suyu Konsantre Tesisleri'nde 6 işçinin sendikalarına üye oldukları için işten çıkarılmasına tepki gösterdi. Sendika, Limak Holding'i “işçi ve sendika düşmanı” ilan etti.Tekgıda-İş Sendikası Genel Yönetim Kurulu’ndan yapılan açıklamada, Ada

Tekgıda-İş Sendikası Genel Yönetim Kurulu’ndan yapılan açıklamada, Adana Hacı Ömer Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan Limak Holding’e bağlı Limkon Meyve Suyu Konsantre Tesisleri’nde örgütlenen 6 işçinin işten çıkarıldığı belirtildi. İşçilerin dördünün 6 Haziran, ikisinin ise 7 Haziran günü işten atıldığı belirtilen açıklamada, “Üyelerimizin işten çıkarılmalarının tek nedeni anayasal sendikal özgürlüğü kullanmalarıdır” denildi.

‘DİĞER ÜYELER DE İSTİFAYA ZORLANDI’

Açıklamada,  6 sendika üyesinin işten çıkarılması ile birlikte diğer sendika üyelerinin de işveren yetkilileri tarafından küfür ve şantajla araçlara bindirilip Noter’e götürüldüğü ve sendikadan istifa etmeye zorlandıkları kaydedildi. Açıklamada, “Görünen o ki, Limak Holding’in içi ve sendika düşmanlığı artık tescillenmiştir. Kısa bir süre önce İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı’nda çalışanları Hava-İş Sendikası’na üye oldukları için kıyıma uğratan ve üstelik de hiç sıkılmadan işçileri suçlayabilen Holding patronları, bakalım şimdi hangi yalana sığınacaktır” denildi. Tekgıda- İş’in haksızlığa ve kıyıma boyun eğmeyeceği belirtilen açıklamada, Limkon işvereni işten çıkarılan işçileri geri alarak, işçilerin sendikalı olma haklarına saygı göstermeye davet edildi. (Ankara/EVRENSEL)

www.evrensel.net