30 Aralık 2013 06:00

Mimar Sinan’ın eserleri yeniden yorumlanıyor

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Mimar Sinan Araştırma ve Uygulama Merkezi, MSGSÜ Mimarlık Fakültesi İç Mimarlık Bölümü ve Allevents iş birliğiyle düzenlenen “Mimar Sinan Yaşamı ve Yapıtları Anı Objesi Yarışması” başladı.

Mimar Sinan’ın eserleri  yeniden yorumlanıyor
Paylaş

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Mimar Sinan Araştırma ve Uygulama Merkezi, MSGSÜ Mimarlık Fakültesi İç Mimarlık Bölümü ve Allevents  iş birliğiyle düzenlenen “Mimar Sinan Yaşamı ve Yapıtları Anı Objesi Yarışması” başladı.

Mimarlık ve sanat tarihinde önemli bir yere sahip olan Mimar Sinan’ın ve eserlerinin uluslararası tanınırlığını artırmak, dünya mimarlık ve sanat tarihindeki önemini vurgulamak ve Mimar Sinan dehasını gelecek kuşaklara aktarma misyonuyla 2015 yılında Tophane-i  Amire’de düzenlenecek olan  “Mimar Sinan ve Yaratıcı Dehanın Şaheserleri Sergisi” kapsamında düzenlenen bu yarışmaya katılmak için son tarih 10 Mart 2014.

Yarışma, Mimar Sinan ve yapıtlarının doğru aktarımını sağlayacak anı objeleri tasarlanmasını hedefliyor ve katılanlardan Mimar Sinan’ın yaşamı ve yapıtlarını yorumlayarak anı nesnesi olacak özgün tasarımlar geliştirmeleri bekleniyor. Yarışma, çağdaş ve geleneksel tüm sanat ve tasarım dallarına açık.
Aralarında Mimar Sinan Üniversitesi mimarlık, iç mimarlık, resim, grafik, fotoğraf, heykel, seramik, tekstil, geleneksel sanatlar ve endüstri ürünleri tasarımı profesörlerinin ve tasarım şirketi sahiplerinin yer aldığı seçkin jüri üyeleri tarafından değerlendirilecek olan projelerin kazananları ise 18 Mart 2014 tarihinde açıklanacak.
Ödül alan ve sergilemeye değer görülen yapıtlar 9-23 Nisan 2014 tarihleri arasında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimar Sinan Holü’nde sergilenecek ve bu yapıtların yer aldığı bir katalog hazırlanacak. Ödül töreni ise 9 Nisan 2014 tarihinde MSGSÜ Mimar Sinan Holü’nde gerçekleştirilecek.
Daha önce başka bir yerde sergilenmemiş, üretilmemiş ve ödül almamış olan yapıtların katılacağı yarışmada tasarımı açık şekilde ifade edecek çizimler ile ölçeği belirtilmiş olan maket/model/prototip gibi sunumlar kabul ediliyor.

Bilgi ve katılım için  www.mimarsinanyarisma.com adresini ziyaret edebilirsiniz. (KÜLTÜR SERVİSİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Bir Yeni Türkü: Buğdayın Türküsü

SONRAKİ HABER

8 Aralık mitingine çağrı: Taleplerimizle alanda olalım

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa