Polis, \

Fotoğraf: Evrensel

Polis, 'hırsız var' diyenlere Tuzluçayır'da da saldırdı

Ankara Tuzluçayır'da "hükümet istifa" sloganlarıyla toplanan vatandaşlara polis gaz bombası ve tazyikli suyla saldırdı. Yaşlı bir kadın eyleme katılımını," Torunum için direniyorum" sözleriyle açıkladı.

Hasan AKBAŞ
Ankara

Ankara Tuzluçayır'da "hükümet istifa" sloganlarıyla toplanan vatandaşlara polis gaz bombası ve tazyikli suyla saldırdı. Tuzluçayır'da yaşlı bir kadın ise eyleme katılımını," Torunum için direniyorum. Gülyüzlüm güzel günler görsün. Alsalar ne olur bu saatten sonra canımı" sözleriyle açıkladı.  

Yolsuzluk tartışmaları sürerken, Mamak halkı önceki günlerde olduğu gibi bu gece de sokağa çıktı. Mamak halkı ilk olarak Tekmezar Parkı'nda bir araya geldi. "hükümet istifa" sloganlarıyla Natoyolu Caddesi'ni trafiğe kapatarak Tuzluçayır Meydanı'na yürüyen vatandaşlara  çok sürmeden polis saldırdı.

NOEL BABA DİRENİŞTE

Mamak halkının yoksul ve geçim telaşı içinde savaştığını dile getiren  vatandaşlar, "Paralarımızı yemeye devam ediyorlar. Artık yeter" dedi. Eyleme ailesi, komşusu ile katılanların yanı sıra yaşlıların katılımı da dikkat çekti. Eyleme "Noel Baba" kıyafetleriyle katılanların olması da ilgi topladı. TOMA'nın biten suyu için Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden bir itfaiye aracı da bölgeye getirilerek hazır tutuldu.  

TOMA ve Akrep araçlarının saldırısı sırasında yere düşen yaşlı bir kadını yerden kaldıran vatandaşlar, "Teyze sen niye geldin. Eve git, yazık sana" derken kadının cevabı, " Torunum için direniyorum, gülyüzlüm güzel günler görsün. Alsalar ne olur bu saatten sonra canımı" şeklinde oldu.

Polis saldırısı sürüyor. Saldırılar sırasında bir kişi atılan gaz fişeği sonucu kolundan yaralandı.
 

www.evrensel.net