28 Aralık 2013 23:01

Kayseri'de 3 bin kişi yolsuzluğa karşı yürüdü

Kayseri'de Emek ve Demokrasi Platformu'nun çağrısıyla bir araya gelen 3 bin kişilik kalabalık yolsuzluk ve rüşvet operasyonlarının ardından yaşanan gelişmelere tepkilerini dile getirmek için yürüyüş gerçekleştirdi.

Kayseri\'de 3 bin kişi yolsuzluğa karşı yürüdü

Fotoğraf: Emrah Yorulmaz/AA

Paylaş

Alicem AYDIN
Kayseri      

Kayseri'de Emek ve Demokrasi Platformu'nun çağrısıyla bir araya gelen 3 bin kişilik kalabalık yolsuzluk ve rüşvet operasyonlarının ardından yaşanan gelişmelere tepkilerini dile getirmek için yürüyüş gerçekleştirdi.

Forum Kayseri Alışveriş Merkezi önünde bir araya gelen kitle daha sonra Cumhuriyet Meydanı'na doğru yürüyüşe geçti.

'Yolsuzluğa, Hırsızlığa, Yalana, Talana GEÇİT VERMEYECEĞİZ!' pankartı arkasında yürüyen kalabalık, yürüyüş boyunca  "Hırsız var, Hükümet istifa", "Her yer rüşvet her yer yolsuzluk", "Yandaşa değil halka bütçe" sloganları attı.

Yürüyüşte "Cop yedik ama kul hakkı yemedik", "Bakanlar yetmez hükümet istifa" yazılı dövizleriyle ve"Kutumuz boş, gönlümüz dolu" yazılı ayakkabı kutuları dikkat çekti.

Emek ve Demokrasi Platformu adına basın açıklamasını KESK Dönem Sözcüsü Sedat Ünsal yaptı. Ünsal, ''11 yıldır tek başına iktidar olan AKP'nin adım adım inşa ettiği yolsuzluk ve rant düzeni, 17 Aralık'ta başlatılan,yolsuzluk, rüşvet ve kara para aklama gibi iddialarla sürdürülen operasyonlar sonrasında daha net görülmeye başlanmıştır. 11 yıldır iktidarda bulunan AKP ve gizli ortağı Gülen Cemaati arasındaki ittifak çatırdamış; etrafa rüşvet, yolsuzluk, aşırma, yiyicilik yayılmıştır. Ağızlarını her açtıklarında 'Allah, peygamber, din, iman' sözleri dökülenlerin nasıl dünya malına tamah ettikleri, nasıl da lüks ve şaşaa düşkünü oldukları, nasıl paraya taptıkları bir bir ortaya dökülmüştür'' dedi.

EYLEMDE ROBOSKİ KATLİAMI UNUTULMADI

Ünsal, ''Çoğunluğu çocuk 34 yoksul köylünün savaş uçaklarıyla bombalanıp öldürüldüğü Roboski Katliamının üzerinden iki yıl geçti. Normalde çoktan derdest edilip cezalandırılması gereken katiller, "Vur" emrini veren askeri, siyasi sorumlular hala aramızda dolaşıyor'' dedi.

Yapılan basın açıklamasının ardından kitle meydanda bulunan Halk Bankası ATM'si önüne gelerek ellerindeki ayakkabı kutularını bıraktı.


 

ÖNCEKİ HABER

Servis aracı kanala uçtu: 3 işçi öldü

SONRAKİ HABER

Akar: Bedelli askerlikten 9 milyar 533 milyon lira gelir elde edildi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa