Balkan Üniversitesi rektörü, AKP\

Balkan Üniversitesi rektörü, AKP'li vekili yalanladı

Rüşvet ve yolsuzluk operasyonu kapsamında kutulardan çıkan paralar için 'Uluslararası Balkan Üniversitesi’ne gönderilecek bağışlardı' diyen AKP’li vekil Hüseyin Bürge’ye Üniversitenin Rektörü Prof. Dr. Şinasi Gündüz'den yalanlama geldi.

Rüşvet ve yolsuzluk operasyonu kapsamında kutulardan çıkan paralar için "Uluslararası Balkan Üniversitesi’ne gönderilecek bağışlardı” diyen AKP’li vekil Hüseyin Bürge’ye yalanlama geldi. Bürge’nin “Bankacılık sistemi izin vermediği için bağışları gayri resmi ulaştırıyoruz” sözleri karşısında, Üniversitenin Rektörü Prof. Dr. Şinasi Gündüz, “Üniversiteye kayıt dışı olan ya da yasal çerçevede denetlenmeyen, yasa dışı yollarla şu ya da bu şekilde aktarılmış olan hiç bir kuruş söz konusu değildir” dedi.

O MÜDÜR HAKKINDA YENİ İDDİA!
Yolsuzluk operasyonu kapsamında tutuklanan Halkbank Genel Müdürü Süleyman Aslan hakkında yeni iddialar ortaya atıldı. Taraf gazetesinden Hüseyin Özay’ın haberine göre, bir gazete yöneticisinin maaşların ödenemediği gerekçesiyle Aslan’dan 2 milyon lira istediği iddia edildi. İddialara göre savcılık bu konuda bir inceleme yapmazken, reklam adı altında yüksek miktarda kaynak transferi yapıldığı öne sürüldü.


BALKAN ÜNİVERSİTESİ KARIŞIKLIĞI
Muharrem Vedat Eryetiş’in, yolsuzluk operasyonunda adı geçen Balkan Üniversitesinin kurucusu olduğu şeklindeki haberimizde, isim benzerliği hatası olduğu anlaşıldı. Eryetiş tarafından yapılan açıklamada, AKP İstanbul Milletvekili Hüseyin Bürge’nin iddialarına konu olan Makedonya-Üsküp’te faaliyet gösteren Balkan Üniversitesi ile kendisinin kurucusu olduğu Bulgaristan Varna’da faaliyet gösteren Balkan Üniversitesi arasında sadece isim benzerliği bulunduğu belirtildi. (İSTANBUL)

www.evrensel.net