‘Cinsellik’ dersine sürgün

‘Cinsellik’ dersine sürgün

Aliağa’da Sağlık Bilgisi öğretmenliği yapan Okan Cihan (35), müfredatta bulunan “Ergenlik ve Cinsellik” konusunu anlattığı için şikayet edilince sürgün edildi.

Aliağa’da Sağlık Bilgisi öğretmenliği yapan Okan Cihan (35), müfredatta bulunan “Ergenlik ve Cinsellik” konusunu anlattığı için şikayet edilince sürgün edildi. Eğitim Sen Aliağa Temsilciliği üyeleri, basın açıklamasıyla Cihan’a destek verdi, sürgünü kınadı.

Aliağa Anadolu İmam Hatip Lisesi Sağlık Bilgisi Öğretmeni Okan Cihan, geçen eğitim-öğretim yılında, ders müfredatındaki ‘Ergenlik ve Cinsellik’ konusunu anlattı. Ancak, bundan rahatsız olan bazı öğrenci ve velileri, Başbakanlık İletişim Merkezine (BİMER) şikayette bulundu. Şikayet üzerine öğretmen Cihan hakkında soruşturma başlatıldı. Müfettiş görevlendirildi. Okuldaki incelemelerinin ardından müfettişlerin raporlarını sunduğu İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğünün önerisi ve Valiliğin onayı ile Öğretmen Cihan’ın ataması geçen hafta Menemen Endüstri Meslek Lisesine yapıldı.

Eğitim Sen Aliğa Şubesi ise Aliağa Anadolu İmam Hatip Lisesi önünde yaptığı basın açıklamasıyla üyeleri Okan Cihan’ın atamasını “sürgün” olarak niteledi. Eğitim-İş Sendikasının da destek verdiği açıklamada, öğretmenler uygulamayı protesto etti.

Eğitim Sen Aliağa Baştemsilcisi Ahmet Tüfek, “İtaatkar öğrenci, itaatkar öğretmen isteyenler, uzun süredir sürüncemede kalan soruşturmada tüm öğretmenlere baskı unsuru olsun diye arkadaşımızı kurban etmişlerdir” dedi. (İZMİR)
 

www.evrensel.net