27 Aralık 2013 16:20

Karakoçan 20 gündür susuz

Elazığ Karakoçan’da yaklaşık 20 gündür devam eden su kesintileri vatandaşları isyan ettirdi. AKP’li belediye ise su kesintilerine günlerdir çözüm bulamıyor.

Karakoçan 20 gündür susuz
Paylaş

Elazığ Karakoçan’da yaklaşık 20 gündür devam eden su kesintileri vatandaşları isyan ettirdi.

AKP’li belediye ise su kesintilerine günlerdir çözüm bulamıyor. Vatandaşlar su ihtiyaçlarını sokak çeşmelerinden karşılamaya çalışıyor. İlçe esnafından Ramazan Atlı, 22 gündür sularının akmadığını belirterek, “Görüyorsunuz insanlar buradan su taşıyorlar. Bu tamamen belediyenin hatası, su şebekesini yeniledi fakat yeni şebekeyi denemeden eski şebekeyi iptal etti. Yeni şebekede hatalı olduğundan ilçeye su verilemiyor. 20 gündür bugün aşağı mahalleye su verilmiş o da tazyikli olmadığından üst katlara çıkmıyor” dedi.

Tepe Mahallesi’nden Lütfiye Turantop, “Gece yarısına kadar millet el arabalarıyla su çekiyor, sözde yeni su getiriyor. Her taraf pislik içinde. Buradaki artezyen suyunu kullanıyoruz. Bu su içilmez, ama içmek zorundayız. Böyle devam ederse hepimiz hastalanacağız. 15-20 gündür çamaşır olsun yatak olsun yıkayamıyoruz. Bugün gelecek, yarın gelecek diye bizi kandırıyorlar. Buna derhal bir çare bulsunlar” dedi.

AKP’li Karakoçan Belediye Başkanı Nurettin Arslan da, söz konusu su şebekesinin “SUKAP projesi” kapsamında yenilendiğini, depo bağlantılarında sorun yaşandığı için bir süre şehir merkezine su veremediklerini söyledi. Aslan, dün akşam itibari ile de ilçenin tüm su sıkıntısını çözdüklerini savunurken, ilçede “çözüldü” denilen suyun iki saat sonra yeniden kesintiye uğradığı bildirildi. (Elazığ/DİHA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Memur-Sen’den hükümete bir destek daha

SONRAKİ HABER

Sivas'ta iskeleden düşen işçi yaşamını yitirdi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa