27 Aralık 2013 15:07

Yalçın Akdoğan: Tuzak, kuranın başında patlar

Başbakan Erdoğan’ın Siyasi Başdanışmanı Yalçın Akdoğan, Star gazetesindeki yazısında, 'Böyle kritik günlerde içerden veya dışarıdan AK Parti’ye karşı benzer kirli oyunların içine giren kişiler de gruplar da muhakkak surette kaybedecekler, milletin vicdanında mahkûm olacaklardır' dedi.

Paylaş

AKP Ankara Milletvekili, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Siyasi Başdanışmanı Yalçın Akdoğan, iktidarın en kritik zamanlarda kendi bünyesindeki bazı kişilerin ayrılma, bölme, yıpratma faaliyetlerine maruz kaldığını söyleyerek, “Bu kişiler hep kaybetmişler, siyasetten de ülkenin gündeminden de silinip gitmişlerdir. Böyle kritik günlerde içerden veya dışarıdan AK Parti’ye karşı benzer kirli oyunların içine giren kişiler de gruplar da muhakkak surette kaybedecekler, milletin vicdanında mahkûm olacaklardır” dedi.

Akdoğan, Star Gazetesi’nde “Tuzak, kuranın başında patlar” başlığıyla yayınlanan köşeyazısında Türkiye’nin son günlerde toz-duman altında kalmış durumda olduğunu belirterek, “Ortada ülkenin güven ve istikrarını sarsacak, topyekun kayıp ve tahribata sebep olacak gelişmeler yaşanıyor. Küçük fotoğraf karesi üzerinden büyük oyunlar oynamaya alışanlar, büyük resmin anlamını ve doğuracağı sonuçları gözlerden kaçırmaya çalışıyorlar. Yapılan işin zamanlaması, şekli, usulü, amaç ve hedefi her zaman için büyük önem taşır. Siz seçim üzeri, bir ülkenin ve iktidarın kaderini belirlemek maksadıyla bir kısım işler yapıyorsanız, bunun görünür gerekçeleri durumu izah etmeye yetmez. Maksadını ve safiyetini aşan bir tablo ortaya çıkıyorsa, burada ciddi bir ihlal ve kötü niyet görülür” dedi.

Kayıtdışı faaliyetin ister yargıda, ister diğer kamu bürokrasisinde mutlaka bir usulsüzlüğe dayanıp parmak izi bırakacağını anlatan Akdoğan, “Gizlilik başka bir şeydir, kayıtdışı/sistemdışı hareket başka bir şeydir. Devlet tuzak kurmaz, kumpas kurmaz, tertip yapmaz. Tertip ve tezgâh, devlet gücünü kötüye kullanmaktır, başka amaçlara hizmet etmektir. Varsa yapılan bir yanlışlık bunun usulüne uygun olarak üzerine gidilmesi, amacın da adaleti ve hakkaniyeti tesis etmek olması gerekir. Ama amaç başkaysa ortadaki iddialar sadece birer kılıf olur. Meseleyi ‘siyasi’ ve ‘maksatlı’ hale getiren, işin ruhunu zehirleyen tam da bu amaç ve hedeftir” dedi.

Gazetecilikle tetikçiliği karıştıran bazı tiplerin şahsiyet cellatlığına soyunur şekilde ortalıkta ahkam kesmesinin de başlı başına büyük bir sorun olduğunu kaydeden Yalçın Akdoğan, “Terörle mücadelede bu derece sağlanamayan ‘ANLIK İSTİHBARAT’ın gazeteci kisvesi altındaki şahıslara sağlanması, onların da şımarık çocuklar gibi bunu istismar ederek sağa sola saldırması nasıl bir densizliktir? Kişileri suçlu-suçsuz ilan etmek köşe yazarlarının işi değildir” dedi. (ANKA)

ÖNCEKİ HABER

2013\'te bilimde sıra dışı gelişmeler

SONRAKİ HABER

ODTÜ'lü İrem Kütük'ün ölümüne neden olan "damper kapağı" kazasında sürücüye tahliye

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa