27 Aralık 2013 06:00

Palto Film Günleri Eskişehir’de

Palto Film Günleri, 7. kez Eskişehir’de sinemaseverlerle buluşuyor. 29 Aralık’a kadar sürecek olan gösterimler Eskişehir Anadolu Üniversitesi Sinema Kulübü tarafından İletişim Bilimleri Fakültesi desteğiyle düzenleniyor.

Palto Film Günleri Eskişehir’de
Paylaş

Palto Film Günleri, 7. kez Eskişehir’de sinemaseverlerle buluşuyor. 29 Aralık’a kadar sürecek olan gösterimler Eskişehir Anadolu Üniversitesi Sinema Kulübü tarafından İletişim Bilimleri Fakültesi desteğiyle düzenleniyor. Eskişehir Film Festivali’nin (E.F.F) çeşitli birimlerinde çalışan, film festivalinin heyecanını birebir hissetmiş bir grup arkadaşın kendi çabalarıyla oluşturdukları bir etkinlik.

AÇILIŞ FİLMİ DAİRE

7. Palto Film Günleri, 23 Aralık Pazartesi günü Anadolu Üniversitesi Sinema Anadolu’daki açılış töreninin ardından, Daire filminin gösterimiyle Eskişehir’i sinemayla ısıtmaya başlayacak. Açılış coşkusu Peyote’de Şafak Öz Kütle feat Alles Klar performansıyla devam edecek.

7. Palto Film Günleri kapsamında bu sene; Moebius (Kim Ki-Duk), Acı Reçete (Steven Soderbergh), Günlerin Köpüğü (Michel Gondry), Direniş Günlerinde Aşk (Olivier Assayas), Yozgat Blues (Mahmut Fazıl Coşkun), Karnaval (Can Kılcıoğlu), Daire (Atıl İnaç), Geceyarısından Önce (Richard Linklater), Only God Forgives (Nicolas Winding Refn), Lanetli Kan (Chan Wook Park) ve yedi yönetmenli V/H/S/2 seyirciyle buluşacak.

SİNEMACILAR PALTO’DA

7. Palto Film Günleri’nde, Karnaval’ın yönetmeni Can Kılcıoğlu ve Daire filminin oyuncuları sinemaseverlerle kendi filmleri hakkında sohbet edecek.
Palto Film Günleri atölye çalışmalarında ise bu yıl, Sanat Yönetmeni Soner Caner ‘Sinemada Dekor ve Sanat Yönetimi’ konularında genç sinemaseverlerin ufuklarını açacak. Ayrıca karikatür sanatımızın en önemli isimlerinden biri olan merhum Necati Abacı’nın ‘Çizgi ile Fotoğraf Arasında’ sergisi sanatseverlerle buluşacak.

ASKIDA BİLET

Askıda Bilet uygulaması, seyircilerin herhangi bir seansa bilet alıp gişeye, yani askıya bırakması ile gerçekleşiyor. Ekonomik zorluk çeken sinemaseverler gişeden biletlerini ücretsiz olarak temin ediyor. (KÜLTÜR SERVİSİ)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Erken emekli oluyor

SONRAKİ HABER

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı: Doğalgaz, olması gerekenden yüzde 59 daha ucuz

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa