26 Aralık 2013 19:42

Dersim'de AKP'ye yolsuzluk tepkisi

Dersim Emek ve Demokrasi Platformu üyeleri, aralarında AKP'li bakan çocuklarının da bulunduğu rüşvet ve yolsuzluğu gerçekleştirdiği yürüyüşle protesto etti.

Dersim\'de AKP\'ye yolsuzluk tepkisi
Paylaş

Dersim Emek ve Demokrasi Platformu üyeleri, aralarında AKP'li bakan çocuklarının da bulunduğu rüşvet ve yolsuzluğu protesto etmek amacıyla Sanat Sokağı'nda bir araya gelerek AKP Dersim AKP il binasına yürüdü. Çok sayıda kişinin katıldığı yürüyüşte, pankartları açılarak sloganlar atıldı. Ardından Emek ve Demokrasi Platformu adına basın açıklaması yapan EMEP Dersim İl Başkanı Mustafa Taşkale, tarihin en büyük rüşvet ve yolsuzluk olaylarından birinin AKP Hükümeti döneminde yaşanmasına dikkat çekti. Emekçilerin alın terinin bir avuç güruhun çıkarları için kullanıldığını ifade eden Taşkale, AKP Hükümetinin 11 yıllık iktidarının talan ve hırsızlıkla tarihteki yerini aldığını söyledi. Taşkale, "11 yıldır talana doymadılar. Yaptıkları hırsızlık başını almış gidiyor. Tüm bu yaşananların karşısında emekçilerin yaşam alanları ellerinden alınarak rant alanına çevriliyor" diye konuştu.

Taşkale, yaşanan rüşvet ve yolsuzluğa karşı mücadeleyi yükseltme çağrısında bulunarak, eylemliklerine devam edeceklerini vurguladı. (DERSİM)

ÖNCEKİ HABER

A.K. davası yine ertelendi

SONRAKİ HABER

Hatay'da demir çelik fabrikasında patlama, ölen ya da yaralanan olmadı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa