07 Haziran 2011 09:28

'AKP elini okulumdan çek'

Okuluma Dokunma İnisiyatifi, okulların satışına karşı Taksim Ticaret Meslek Lisesi önünde eylem yaptı. Okulların bir bir satıldığını ve yerine alışveriş merkezlerinin yapılmak istendiğini söyleyen İnisiyatif üyeleri ve okul öğrencileri, satılan okulların arasına bir yenisinin daha eklenmesini önlemek için bir araya geldi.‘T

'AKP elini okulumdan çek'

Paylaş

‘Taksim Ticaret Lisesi’nde neler oluyor?’ ‘Tadilat mı tasfiye mi?’ yazılı pankartın açıldığı eylemde ‘Okullar halkındır satılamaz’, ‘AKP elini okulumdan çek’ sloganları atıldı.

Okul öğrencilerinin yoğun ilgi gösterdiği eyleme gelen müzik grubu da çeşitli müzik aletleriyle icra ettikleri gösteriyle okulların kapatılmasını protesto etti. İnisiyatif üyeleri okulun önündeki kaldırımlara ellerindeki renkli spreylerle “Dikkat satılık okul, yavaşla” yazısı yazdı.

İnisiyatif adına konuşan Deniz Özgür, yaklaşan seçimleri hatırlatarak, satılan ve satılmak istenen okulların hesabının sandıkta verileceğini belirtti.

Satılan okullar yüzünden yüzlerce öğrencinin eğitimden geri kaldığını söyleyen Özgür, Taksim Ticaret Lisesi kapatıldığında öğrencilerin nereye gönderileceğini, okulun ne yapılmak istendiğini sordu.

Özgür’ün ardından söz alan Eğitim Sen 3 No’lu Şube Yöneticisi Nebat Bukrek ise, okulların tek tek TOKİ’ye satıldığını Taksim Ticaret Lisesi’nin de TOKİ’ye satılmak istendiğini belirterek “Biz buna izin vermeyeceğiz. Gerekirse hergün bu okulun önünde olacağız ama okulumuzu sattırmayacağız” dedi. (İstanbul/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Öğretmen atamasına KHK ertelemesi

SONRAKİ HABER

Sarı Yelekliler için Fransa İçişleri Bakanı hakkında suç duyurusu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa