Öğretmen atamasına KHK ertelemesi

Öğretmen atamasına KHK ertelemesi

Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) geçtiğimiz hafta yaptığı 15 bin öğretmen ataması 4 Haziran’da çıkan ve 4/b’li çalışanların kadroya alınmasının önünü açan Kanun Hükmünde Kararname nedeniyle iptal edildi.MEB, 1 Haziran günü yaptığı atamayla 14 bin 277 sözleşmeli öğretmeni k

Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) geçtiğimiz hafta yaptığı 15 bin öğretmen ataması 4 Haziran’da çıkan ve 4/b’li çalışanların kadroya alınmasının önünü açan Kanun Hükmünde Kararname nedeniyle iptal edildi.

MEB, 1 Haziran günü yaptığı atamayla 14 bin 277 sözleşmeli öğretmeni kadroya almıştı. Ancak MEB dün yaptığı bir açıklamayla atamaların durdurulduğunu açıkladı.

Geçtiğimiz hafta Resmi Gazete’de yayınlanan KHK doğrultusunda Milli Eğitim Bakanlığı’nda çalışan 4/b’li personel kalmayacağı gerekçesiyle, öncesinde açıklanan sözleşmeli öğretmen alımları ertelendiği bildirilen açıklamada, “01.06.2011 tarihinde kadrolu olarak ataması yapılan 14.277 sözleşmeli öğretmen için söz konusu KHK ile birlikte yeni bir hukuki durum doğmuştur. Bu öğretmenlerimizin mağdur olmaması için şu an görev yaptığı yerde veya atandığı yeni kurumda kadrolu olarak görev yapabilmesine yönelik tercih hakkının olacağı yeni bir işlem tesis edilecektir” denildi. (Ankara/EVRENSEL)

www.evrensel.net