07 Haziran 2011 08:41

'Metin ol Karadeniz'

Derelerini, sularını, vadilerini, yaylalarını, denizini, çayını, fındığını, kültürünü, hayatlarını ve yaşam alanlarını kapitalizme kurban etmemekte kararlı olan yaşam savunucuları Karadeniz İsyan ve Dayanışma Gününde horonlarla halaylarla bir araya geldi.Yaşam düşmanlarınca suyun, ormanların, doğanın, yaşamın her alan

'Metin ol Karadeniz'

Paylaş

Yaşam düşmanlarınca suyun, ormanların, doğanın, yaşamın her alanının talan edilerek ticarileştirilmesine karşı mücadele eden, Sinop'ta, İğneada'da ve Akkuyu'da yeni bir Çernobil olmasın diyen, HES’lere, termik santrallere, zehir saçan endüstriyalizm ve madencilik faaliyetlerine karşı inadına isyan, inadına yaşam diyenler, İstanbul’daki dayanışma gecesinde Hopa’da yaşananlara da tepki gösterdiler. Gecede sık sık ‘Her yer Hopa her yer direniş’, ‘Hopa’da düşene direnene bin selam’ sloganları atılırken geceye katılan sanatçılar Metin Lokumcu’nun öldürülmesini kınadılar.

Konser alanını eylem alanına çeviren Karadeniz İsyandadır Platformu alana eylemlerde kullandıkları pankartların yanı sıra Metin Lokumcu’nun silüetinin bulunduğu ve “Metin ol Karadeniz” yazılı pankart astı.

Dayanışma gecesinde Bajar, Luxus, Marsis, Bayar Şahin, Aydoğan Topal, Cahit Berkay ve Karadeniz İsyandadır Platformunun bünyesinde oluşturulan İsyan Korosu sahne aldı. (İSTANBUL)

ÖNCEKİ HABER

Aleviler ‘Utanç Müzesi’ istedi

SONRAKİ HABER

Yargıdan yeni tip suç icadı: Osmanlı soyundan gelenleri aşağılama

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa