Erdoğan\

Erdoğan'a göre fotoğraflar montaj!

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bakan çocuklarının, iş adamlarının, bürokratların gözaltına alınmasına neden olan “yolsuzluk ve rüşvet operasyonu”nda yayımlanan fotoğrafların montaj olduğunu ileri sürdü.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bakan çocuklarının, iş adamlarının, bürokratların gözaltına alınmasına neden olan “yolsuzluk ve rüşvet operasyonu”nda yayımlanan fotoğrafların montaj olduğunu ileri sürdü. Yine basına çatan Başbakan, şöyle konuştu: “Birtakım gazetelerin, bir takım ajanların, hukuku çiğneyerek yayımladıkları görüntülere, fotoğraflara, attıkları manşetlere, kullandıkları dile, yaptıkları montajla sosyal medyadaki görüntülere asla aldanmayınız. Bu komplonun amacı başka, bu tuzağın amacı başka.”

‘ELLERİ KIRARIZ’

Giresun Atatürk ve Görele Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen toplu açılış töreninde konuşan Erdoğan ,”Eğer bu ülkeye el uzatan olursa, eğer bu ülkeyi karıştırmak için kirli tuzaklar kurulursa biz o elleri kırarız” dedi.

CHP’YE YÜKLENDİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun emniyet ve yargıyla ilgili açıklamalarına da değinen Erdoğan, adını ağzına almayacağını söylediği Kılıçdaroğlu’na ilişkin şunları söyledi: “Ey genel müdür, tabii tertemizi pırıl pırıl olan genel müdürlerimi tenzih ederim ama bu temizlerden değil. Bunda her numara vardır. Bu Rahşan affıyla işi kurtardı. Şimdi ben soruyorum ey ana muhalefetin genel müdürü, adını almayacağım ağzıma, taltif olur ama siz bunun kim olduğunu biliyorsunuz. Siliviri’deki mahkemeye hakaret eden bu genel müdür değil miydi? Silivri’ye gidip de orada kendi arkadaşlarını ziyaret etmek suretiyle yargı üzerinde baskı oluşturmak isteyen kendi yandaşlarıyla arkadaşlarıyla beraber kendisi değil miydi? Hakimlere, savcılara hakaretler yağdıran bundan dolayı hakkında fezleke olan bu genel müdür değil miydi?”

YOLSUZLUKLAR TUZAKMIŞ!

İstikrarı kimsenin bozmasına müsaade etmeyeceklerini ileri süren Erdoğan, “Güven ortamını kimsenin bozmasına müsaade etmeyiz. Kardeşlerim, bunlar huzuru bozmak istiyorlar, terörü geri getirmek istiyorlar, bir yıldır Giresun’a şehitlerimiz geliyor mu? Türkiye’nin ufkunu karartacak, faizi yükseltecek, eskiden olduğu gibi milletin kanını emmek isteyenler var. İşte geçen hafta kurulan tuzak budur” dedi.

“Geçtiğimiz hafta kurulan tuzağın manası çok ama çok açıktır” diyen Başbakan, “Huzuru bozalım, istikrarı bozalım, faizi yükseltelim, teröre can verelim ve daha çok kazanmaya devam edelim. Biz de işte buradan açık açık ilan edelim, bu tuzağı beraber bozacağız. Bu oyunu beraber bozacağız. Türkiye üzerinde oynanan kirli oyunları alt üst edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Dindar kisvesi altında bazı zavallı örgütlerin taşeron olarak kullanıp, maşa olarak kullanıp kaos oluşturmak istediklerini iddia eden Erdoğan “Millet bu ittifakı da bozar” diye konuştu. (HABER MERKEZİ)

www.evrensel.net