22 Aralık 2013 09:00

Kayseri'de HDP’ye saldırıya tepki

Kayseri’de HDP’ye yönelik saldırılara; yapılan eylemle tepki gösterildi.

Kayseri\'de HDP’ye saldırıya tepki
Paylaş

Kayseri’de HDP’ye yönelik saldırılara; yapılan eylemle tepki gösterildi. Kayseri Emek ve Demokrasi Güçleri adına basın açıklamasında konuşan Mehmet Turgut, “Kayseri’de on binlerce emekçiyi temsil eden sendikalar, siyasi partiler ve dernekler olarak, HDP’ye yapılan saldırıları kesinlikle kabul etmediğimizi ve HDP’nin yalnız olmadığını vurgulamak isteriz.” diye konuştu.
HDP üyelerine yapılan saldırıda; 5 üniversiteli gencin aracı tahrip edilmiş, yüzde 70 fiziksel engelli bir genç ve Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi İl Başkanı Kemal Maraşlı saldırıya uğramıştı.
Turgut, yapılmak istenenin siyasi partinin faaliyetinin engellenmesi, Sinop ve Samsun’da olduğu gibi kargaşa yaratarak yolsuzluğun gündemden düşürülmesi olduğunu söyledi. Turgut açıklamasında şunları ifade etti: “Bilinsin ki, Kayseri’de insan hakları ve insanca yaşanacak koşullar için yürüteceğimiz hiçbir mücadele ve etkinliği, kendini bilmez karanlık güçlerin tehditleriyle iptal etmeyeceğiz. Ne bugün ne de bundan sonra hiçbir etkinliğimiz ve sözümüz karanlık güçler tarafından kesilemeyecektir.”
Ülke tarihinin en büyük yolsuzluk operasyonu ile karşı karşıya olunduğunu da belirten Turgut, iktidarın emekçilerin sofrası ve çocuklarının geleceklerinden çaldığını ifade etti. (Kayseri/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

‘Işığım kilitlenmez ki benim’

SONRAKİ HABER

İspanya Komünist Partisi (Marksist-Leninist) 9. kongresini topladı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa