\

'Biz de üstümüze düşeni yaparız!

Çarşamba'da konuşan Erdoğan, 'Son günlerde olan olaylar, uluslararası boyutu olan, ulusal boyutta da maalesef yerel taşeronları olan bir operasyondur. Bu operasyon hükümete karşı atılmış bir adımdır. Siz kalkıp da eğer bu insanlara karşı bu tür baskıları yapmak suretiyle yargıyı yönlendirmeye çalışırsanız, biz de üstümüze düşeni yapacağız' dedi.

Başbakan Erdoğan, Çarşamba'da yaptığı konuşmada; “Son günlerde olan olaylar, uluslararası boyutu olan, ulusal boyutta da maalesef yerel taşeronları olan bir operasyondur. Bu operasyon hükümete karşı atılmış bir adımdır. Biz bundan yılmayacağız. Çünkü onlar, salt AK Parti'nin güçlenmesinden değil aynı zamanda Türkiye'nin güçlenmesinden korkuyorlar. Hukuka yansıyan olay, hukukta karşılığını bulur zaten. Bizim meselemiz hukukun çalışmasıdır. Hukukçuların da hukuka saygılı hareket etmesidir, güdümlü hareket etmesi değil. Güdümlü hareket ettikleri zaman, kusura bakmasınlar bizler siyasiler olarak, yasama, yürütme organı niye var bu ülkede? Biz siyasetçiler olarak üzerimize düşüne her zaman yaptık. Yargının bir mensubu yürütmeye alışılmışın dışında, emir talimat veya baskı yapamaz. Siz kalkıp da eğer bu insanlara karşı bu tür baskıları yapmak suretiyle yargıyı yönlendirmeye çalışırsanız, biz de üstümüze düşeni yapacağız. Yaptığımız budur” diye konuştu.

Erdoğan’ın konuşmasının satır başları şöyle:

"YEREL TAŞERONLARI OLAN BİR OPERASYON"

Son günlerde olan bu olay uluslararası boyutları olan, yerel taşeronları olan bir operasyondur. Bu operasyon hükümete karşı atılmış bir adımdır. Ama bundan öte uluslararası ve artı ulusal bir boyutu olan bir operasyondur. Biz bundan yılmayacağız. 11 yıl önce göreve geldiğimizde milli gelirimiz 230 milyar dolardı. Bugün 800 milyar doları aşar hale geldi. Yolsuzlukların olduğu bir ülkede milli geliri artırabilir misiniz?

"CHP DEMEK KİRLİLİK DEMEKTİR"

Ünye’de detayları anlatacağım.  Biz 11 yılda 17 bin km bölünmüş yol ilave ettik. Ana muhalefetin genel müdürü çıkmış diyor ki çetelerden bahsediyor. Çete arıyorsan kendine bak. Rahşan Affı ile kurtuldun be. Bunların mazisi karanlık mazisi. Bu ülkeye bunlar zarardan başka ne yaptılar? CHP demek kirlilik demektir, karanlık demektir. Bu ülkede fikir, düşünce özgürlüğü CHP iktidarlığı döneminde büyük darbeleri yemiştir. Bu genel müdür karanlık geçmişini aydınlatacak. Daha çok beklersin. Çamur atmakla bir yere varamazsın. Biz Ak Partiyiz bunu böyle kabul edeceksin. Seni kabul etmende önemli değil. 30 Mart’ta halkımız karar verecek.

"GEREKLİ OLANI YAPARIZ"

Biz bu konularda rahatız. Tek derdimiz hukukçuların hukuka saygılı hareket etmesidir. Güdümlü hareket ettikleri zaman, o zaman siyasiler olarak yargı, yürütme neden var bu ülkede. Hepsi anayasaya göre çalışıyorlarsa sorun yok. Ama aykırı işlem yapıyorlarsa biz de gerekli olan yaparız.

"EVDE YEMEK ISMARLAYACAK..."

Yasalar aykırı emir veremez. Eğer siz kalkıp bu insanlara bu baskıları yapıp yargıyı yönlendirmeye çalışırsanız üzerimize düşeni yapacağız. Şu hale bakın. Yürütmenin mensubu bir eve baskın yapacak. Baskın yaptığı evde bacak bacak üstüne atacak, eline teşbihi alacak külhanbeyi gibi. Bir de yemek ısmarlayacak bu nasıl bir iş.  Bunu yapan yargı mensubunu seyir mi edeceğiz. Gereğini neyse bunu yaparız. Ak Parti bozulmuş çarkları düzeltmeye geldi bu ülkede.


"SİZLERİ ÜLKEMİZDE TUTMA MECBURİYETİNDE DEĞİLİZ"

Batılı bunu gördüğü için attığımız adımlar nedeniyle sesiz devrim demiştir. Büyükelçiler bazı provokatif eylemlerin içine giriyorlar. Onlar sesleniyorum: İşinizi yapın. Biz sizleri ülkemizde tutmaya da mecbur değiliz. Eğer bizim büyükelçilerimiz de bu tür oyunların içine giriyorlarsa bize haber verin siz göndermeyin biz alırız.

Erdoğan'ın bu sözleri, Akşam, Yeni Şafak, Akit ve Star gazetelerinin bugün manşetten verdikleri haber üzerine geldi. Üç gazetenin manşetinde de ABD'nin Ankara Büyükelçisi ile ilgili iddialar vardı. Ancak bu iddialar, ABD Büyükelçiliği tarafından anında yalanlanmıştı.

ABD ELÇİSİ, 3 YANDAŞI YALANLADI

Erdoğan konuşmasına şöyle devam etti:

“Sizden bir şey istiyorum: Bütçeyi gördünüz değil mi? Her türlü hakareti yapan muhalefet kaç kişiyle bu bütçeye hayır dedi. 117 kişiyle…Bunlar toplam 212 kişi. 318 oyla bütçesine sahip çıktı. Siz muhalefet olarak TBMM’de nasıl çalışılacağını bilmeyecek kadar zavallısınız.

Sizin eğer parlamentoda onurlu bir mücadeleniz varsa o koltukta yerinizi olacaksınız. Ben Başbakan’ım ben olmadığım zaman benim oyumu kullanacak olan var.  CHP genel müdürü sen gelemediğin zaman senin yerine orada kimse yok. Muhalefet bitmiş, bitmiş tükenmiş.  Bunlar anca hakaret bol bol hakaret ederler. Bak ne dedim CHP genel başkanının adını ağzıma almayacağım dedim almıyorum. Adını ağzıma almayacağım. Bugün yine hakaret etti, o da yargıda. Kayseri belediye başkanımız genel müdürden aldığı tazminatlarla bol bol sucuk dağıtıyor. Onlar hakaret etmeye devam etsin.” (DHA)


 

"GEZİ'DEKİ GİBİ BU OYUNU DA BOZACAĞIZ"

Çarşamba'nın ardından Ordu'da konuşan Erdoğan, "yerli piyonların bu komploda kullanıldığı" iddiasını yeniledi ve, "Gezi’de bu oyunu nasıl bozduysak burada da bu oyunu bozacağız bunu bilin" dedi. Halk Bankasının hedef alındığını ileri süren Erdoğan, şunları söyledi:

"İftira kampanyası devam ediyor. Ya, siz Halk Bankası’ndan ne istediniz? Çıksınlar mertçe cevap versinler. Hangi planın içindesiniz, kimin adına çalışıyorsunuz. Halk Bankası'nı yıpratarak kime ne kazandırıyorsunuz. Bu bankanın kaybettiği para kime zarar. Halk Bankası 11 yıl önce yük oluyordu. Bu başarılı bankayı hedefe koydular. Yerli ve uluslararası işbirliği. Bu banka faiz lobisinin ayağına basıyor. Türkiye düşmanlarını ürkütüyor bu banka. Allah nefes verdikçe hiç korkmadan çekinmeden bu gerçeği herkese anlatacağız. Bu oyunu milletimiz biliyor ama biz de anlatmaya devam edeceğiz. Bu kampanya başka amaçlar da taşıyor. Son 1 yıldır Ünye’ye terörden dolayı şehit geliyor mu? Anneler terör nedeniyle ağladı mı? Hayır. Bu hayır cevabı bazılarını rahatsız ediyor." (DHA)

www.evrensel.net