20 Aralık 2013 17:59

HDP’ye saldırılar sürüyor

Kayseri'de ülkücü grupların Halkların Demokratik Partisine yönelik saldırıları sürüyor. Geçtiğimiz günlerde HDP’lilerin tutuklu vekiller için yaptığı basın açıklamasının taciz edilmesinin ardından, şimdi de HDP Üyesi Kenan Maraşlı, saldırıya uğradı.

HDP’ye saldırılar sürüyor
Paylaş

Kayseri'de ülkücü grupların Halkların Demokratik Partisine yönelik saldırıları sürüyor. Geçtiğimiz günlerde HDP’lilerin tutuklu vekiller için yaptığı basın açıklamasının taciz edilmesinin ardından, şimdi de HDP Üyesi Kenan Maraşlı, saldırıya uğradı. HDP’nin düzenleyeceği ve Pınar Aydınlar ile Ferhat Tunç’un katılacağı konserin yapılacağı salon sahibiyle görüşmeye giden Maraşlı 4 kişinin saldırısına uğradı.

Çarşamba gecesi Talas ilçesindeki bir kafeteryada oturan Emek Gençliği üyelerine de bir grup tarafından saldırı düzenlenmişti. Emek Gençliği üyelerine taş ve sopalarla saldıran grup bir süre slogan attıktan sonra gözden kayboldu. Önceki gece de yine Emek Gençliği üyesi bir  genç otobüsten indirilip tartaklandı. 5 kişilik bir grup tarafından bir süre yerde sürüklenerek tekmelenen engelli gencin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. Perşembe akşamı da bugün gerçekleşecek olan Pınar Aydınlar Ferhat Tunç konserinin gerçekleşeceği salonun sahibi ile görüşmeye giden HDP’li Kenan Maraşlı salonun önünde bekleyen eli sopalı 4 kişinin saldırısına uğradı. Dövülerek hastanelik edilen Maraşlı, Eğitim Araştırma Hastanesinde yapılan tedavinin ardından taburcu edildi.

GERİ ADIM ATMAYACAĞIZ

Olaylara ilişkin açıklama yaparak, saldırıların çalışmalarını engellemeye yönelik provakatif eylemler olduğunu söyleyen HDP İl Başkanı Tahsin Yılmaz, “Konseri yapacağımız salonun sahibi anlaşmayı tek taraflı iptal etti. Salon verilmezse konseri Cumhuriyet Meydanı’nda, Mimarsinan Parkı’nda olmazsa Erciyes’te yapacağız. Bu konser yapılacak. Vekillerimiz Kayseri’ye gelecek. Onlar da, biz de halkımız da bu olayın takipçisidir” dedi. (Kayseri/EVRENSEL)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

\'KCK\' İstanbul Ana Davası\'nda 6 kişiye tahliye

SONRAKİ HABER

2 yıl sonra 10 cenaze ailelerine teslim edildi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa