Hesap sormalıyız!

Hesap sormalıyız!

Üç bakanın oğullarının, patronların ve bürokratların yolsuzluk ve rüşvet iddialarından gözaltına alınmasını Mamak’ta Misket pazar yerinde esnaf ve alışveriş yapan vatandaşlarla konuştuk.

İbrahim KALE
Ankara


Üç bakanın oğullarının, patronların ve bürokratların yolsuzluk ve rüşvet iddialarından gözaltına alınmasını Mamak’ta Misket pazar yerinde esnaf  ve alışveriş yapan vatandaşlarla konuştuk.
Hükümete tepkili olan vatandaşlar seçimden seçime hatırlandıklarından yakınırken, “yolsuzluk yapanlardan da hesap sormalıyız” konusunda hem fikirler.
Seçim zamanı oy almak için hatırlandıklarını ve seçimden sonra hemen unutulduklarını söyleyen pazar esnafı Hikmet Günçeker, “İşçilerin, memurların, köylülerin durumu perişan. Ülkeyi yönetenlerin televizyonlara çıkıp her şeyi güllük gülistanlık olarak göstermeye çalışıyorlar. Gelsinler, halka sorsunlar, halktan öğrensinler gerçekten güllük gülistanlık mı?” dedi. Gelmiş geçmiş tüm hükümetlerin yolsuzluk yaptığına inandığını belirten Günçeker, “Biz vatandaşlar, yolsuzluk yapanlardan hesap sormalıyız” diye konuştu.

‘DEVEYİ HAMUDUYLA GÖTÜRÜYORLAR’

Yolsuzluk yapanların cezalandırılması için sokağa çıkmaları gerektiğine dikkat çeken İnşaat İşçisi Mustafa Karaçam şöyle konuştu: “Bizler iki ay iş bulup çalışabiliyorsak altı ay boş geziyoruz. Bir kilo ıspanak alacağız, ‘kaç kuruş ucuza alacağız’ diye pazar yerini on kez turluyoruz. Onlar ise deveyi hamuduyla götürüyor.”
Emekli Ünver Yıldırım ise “Memleketin insanları yokluk ve sefalet içinde yaşarken bunlar devleti bu kadar başıboş mu bulmuşlar da soyuyorlar? Bu yolsuzluğu yapanlar ve yapanlara göz yumanların hepsinden hesap sorulmalı” dedi.

‘VATANDAŞ NE OLDUĞUNU BİLMİYOR’

Vatandaş olarak ne olduğunu tam olarak bilmediklerini vurgulayan İnşaat İşçisi Nurullah Ağırtaş, “Kim haklı kim haksız?” diye konuştu.
“Bakanların çocuklarına kadar inmişse bu durum, Türkiye bitmiş durumda” diyen ev hanımı Kezban Babacanoğlu, adaletin yerini bulmasını istedi. Öncelikle ismi geçen bakanların istifa etmesi gerektiğini belirten Babacanoğlu, “Hiç suçu olmayan gazeteciler yatıyor içeride. Adaletin yerini bulması için insanlar sokağa çıkmalı” şeklinde konuştu.
Yaşananların Hükümeti devirmek için Amerika ve İsrail’in oyunu olduğunu söyleyen emekli
Kamil Taş, “Yolsuzlukla Hükümetin alakası ne? İsmi geçenler bakanların oğlu. Bakanların alakası ne? Kim gelirse gelsin aynı durum olacaktır” dedi.

www.evrensel.net