Akşam\

Akşam'ın haberi tartışma yarattı

Suriye’de el Kaide’ye bağlı gruplar tarafından kaçırılan Milliyet Gazetesi Foto Muhabiri Bünyamin Aygün ile ilgili Akşam gazetesinde çıkan "CHPli akrabaları endişeyle bekliyor" haberi tepki çekti.

Suriye’de el Kaide’ye bağlı gruplar tarafından kaçırılan Milliyet Gazetesi Foto Muhabiri Bünyamin Aygün ile ilgili Akşam gazetesinde çıkan "CHPli akrabaları endişeyle bekliyor" haberi tepki çekti. Sosyal medyada gazeteciler, Akşam'ın bir gazetecinin derhal serbest bırakılmasını istemek yerine, Aygün’ün CHP’li siyasetçilerle yakın ilişkisi olduğunu yazmasını eleştirdi.

Milliyet'ten Burcu Karakaş, "AKŞAM gazetesi, kötü niyetlisiniz! Kötüsünüz! Bu ne biçim haber? İnsan meslektaşına sahip çıkacağına böyle mi yapar?" derken, Radikal'den Hakkı Özdal da "Bu durum izah edilmeli" ifadesini kullandı. Bugün'den Metin Arslan "AKŞAM'ın Suriye'de kaçırılan Milliyet Muhabiri Bünyamin Aygün'le ilgili haberi çok çirkin, fişleme mi yapıyorsunuz habercilik mi bilelim" yorumunda bulundu. Ertan Keskinsoy da "Noktaları birleştirin: Maraş katliamının yıldönümünde, akşam gastesinin bünyamin aygün haberi..." dedi.

Akşam'dan söz konusu sayfanın editörü Emine Özcan ise Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada "Bünyamin Aygün hepimizin arkadaşı ve meslektaşı. Aynı çatı altında birlikte çalıştık. Aynı haberlere imza attık. Şu an en derin hissiyatım onun tekrar görevine, yanımıza dönmesi. Dünkü haberi sadece Bünyamin'in ailesinin üzüntüsünü de yansıtmak için gazeteye koyduk. Sinan Aygün CHP'li kimliğiyle tanındığı için o ifade kullanıldı. Bunun başka hiçbir alt metni yoktu. Ancak bu ifade yanlış bir algıya yol açtıysa bu hepiniz kadar onunla çalışmış biri olarak beni de zedeler. Tek isteğim Bünyamin'in yeniden aramıza dönmesi" ifadelerini kullanarak tepkilere yanıt verdi. (MEDYA SERVİSİ)

www.evrensel.net