17 Aralık 2013 14:00

Ankara'da askeri helikopter düştü: 4 asker yaşamını yitirdi

Ankara'nın Gölbaşı İlçesi'nde, Özel Kuvvetler Komutanlığı'nın da bulunduğu Oğulbey Mevkii'nde yüksek gerilim hattına takılıp düşen helikopterde 4 asker hayatını kaybetti. Askerlerin cenazeleri, Adli Tıp Kurumu'na kaldırıldı.

Ankara\'da askeri helikopter düştü: 4 asker yaşamını yitirdi
Paylaş

Ankara'nın Gölbaşı İlçesi'nde, Özel Kuvvetler Komutanlığı'nın da bulunduğu Oğulbey Mevkii'nde yüksek gerilim hattına takılıp düşen helikopterde 4 asker hayatını kaybetti. Askerlerin cenazeleri, Adli Tıp Kurumu'na kaldırıldı. Kazanın meydana geldiği alanda incelemeler sürerken, kazanın, düşük irtifade uçan helikopterin elektrik tellerine takılması sonucu meydana geldiği bildirildi.

ASKERLERİN İSİMLERİ BELLİ OLDU

Ankara Gölbaşı'nda düşen helikopterde Pilot Binbaşı Ahmet Duman, Pilot Üsteğmen Emre Acar, Teknisyen Kıdemli Başçavuş Erdinç Salkım ve Teknisyen Kıdemli Başçavuş Hüseyin Ulucan'ın hayatını kaybettiği açıklandı.

GENELKURMAY'DAN AÇIKLAMA

Genelkurmay Başkanlığı, internet sitesinden kazayla ilgili açıklama yaptı. Açıklama şöyle: "Bugün (17 Aralık 2013 tarihinde) saat 11:00 sularında, Ankara-Konya karayolu Balâ yol ayrımı 1 km güneyinde (Gölbaşı'nın 12 km güneyi), Kara Kuvvetleri Kara Havacılık Komutanlığına ait bir S-70 Sikorsky tipi helikopterimiz periyodik bakım sonrası tecrübe uçuşu esnasında henüz belirlenemeyen bir sebepten dolayı kaza kırıma uğramıştır. Elim helikopter kazasında dört personelimiz şehit olmuştur. Kaza ile ilgili idari ve adli soruşturma başlatılmıştır. Şehitlerimize Allah'tan rahmet, kederli aileleri ile Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza başsağlığı ve sabırlar dileriz."

MARDİN'DE DE BİR HELİKOPTER DÜŞTÜ İDDİASI

Mardin’de de bir askeri helikopterin düştüğü ihbarı üzerine arama kurtarma ekipleri bölgeye hareket etti. Mardin Valisi Ahmet Cengiz ve Ömerli Kaymakamı helikopter düştüğü ihbarıyla ilgili "Böyle bir bilgi bize ulaşmadı. Araştırmalarımız sürüyor" dedi.

BAŞBAKAN: BU HELİKOPTERLERDEN ÜÇ TANEYDİ, BİRİ DÜŞTÜ

Başbakan Erdoğan, Ankara'da düşen askeri helikopterle ilgili şunları söyledi: ''Böyle bir elim kaza oldu. Şu an da sebepler üzerine çalışmalara, sonuca henüz ermiş değil. Bununla ilgili çalışmalarını yapıyorlar. Genelkurmay Başkanı ve Kara Kuvvetleri Komutanımızla görüştüm. Oradaki teknik incelemelerden sonra netice açıklanacak. Yüksek enerji hatlarıyla ilgili bir şey yok. O yanlış bir bilgiydi. Tamamen teknik. Bunların mutad bakımları var. Bu yeni bakımdan çıkmış bir helikopterdi. Bunlardan üç tane var. İkisi uçuyor, birisi maalesef düştü.'' (DHA)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

İtalya\'da şike operasyonu

SONRAKİ HABER

Urfa’da sağanak yağış hayatı felç etti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa