15 Aralık 2013 18:14

Mecliste bütçe maratonu 20 Aralık’ta sona eriyor

Meclis Genel Kurulunda 10 Aralık Salı günü başlayan bütçe maratonu 20 Aralık Cuma günü sona eriyor. Son gün kurmaylar kürsüye çıkarken liderler çıkmayacak.

Mecliste bütçe maratonu 20 Aralık’ta sona eriyor

Fotoğraf: DHA

Paylaş

Meclis Genel Kurulunda 10 Aralık Salı günü başlayan bütçe maratonu 20 Aralık Cuma günü sona eriyor. Bütçenin ilk günü liderlerin söz düellosuna dönüşürken son gün ise kürsüye kurmaylar çıkacak. Bütçenin tümü üzerindeki görüşmelerde liderler kürsüye çıkmayacak.

Meclis Genel Kurulunda bugün, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Milli Savunma Bakanlığının bütçeleri görüşülecek. Yarın ise Gençlik ve Spor Bakanlığı, Maliye Bakanlığının bütçesi üzerindeki görüşmeler gerçekleştirilecek ve 2014 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı’nın 7’nci maddesine kadar (7’nci madde dahil) oylanması yapılacak.

18 Aralık Çarşamba günü de 2014 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı’nın 15’inci maddesine kadar (15’inci madde dahil) oylanması gerçekleştirilecek. Perşembe günü de 2014 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı ile 2012 Yılı Merkezi Yönetim Kesinhesap Kanunu Tasarısı’nın oylanmamış maddelerinin oylanması yapılacak.

20 Aralık Cuma günü bütçenin tümü üzerindeki görüşmeler gerçekleştirilecek. (ANKARA)

ÖNCEKİ HABER

Gençlerbirliği ile Galatasaray Ankara\'da yenişemedi

SONRAKİ HABER

Gazeteci Berivan Bila serbest bırakıldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa