14 Aralık 2013 06:00

Arzum Onan’ın ‘Dokuz’ sergisi

Arzum Onan mankenlik ve fotomodelliğin ardından sağlam adımlarla oyunculuğa atılmıştı. Şimdilerde ise bambaşka bir alanda karşımıza çıkıyor Arzum Onan.

Arzum Onan’ın ‘Dokuz’ sergisi

Fotoğraf: Emrah Yorulmaz/AA

Paylaş

Derya YILMAZ
İstanbul


Arzum Onan mankenlik ve fotomodelliğin ardından sağlam adımlarla oyunculuğa atılmıştı. Şimdilerde ise bambaşka bir alanda karşımıza çıkıyor Arzum Onan. Sanatçı 2004 yılında İrfan Korkmazlar atölyesinde başladığı heykel eğitimine 2006 yılından beri Yunus Tonkuş atölyesinde devam ediyor. Dokuz yıllık birikimini Dokuz adlı sergisinde izleyicilerle paylaşıyor.
Sergide sanatçının heykel alanında dokuz yılda katettiği yolu izlerken işlerin hemen hepsinin kadına dair izler taşıdığını fark edeceksiniz. Yapıtlarının kadından izler taşımasının tesadüfi olmadığını belirten sanatçı; kadının görünür kırılganlığının yanında görünenin ardında saklı kalan duyguları yansıtmaya çalışmış. Kimi işlerinde metalin soğukluğunu, sertliğini keskin hatlarla pekiştirirken; kimi işlerinde malzemenin tüm o soğukluğunu, kullandığı yuvarlak hatlarla unutturuyor bizlere. Ayrıca kullandığı malzeme çeşitliliği sanatçının deneyselliğini de gözler önüne seriyor. 25 Aralık’a kadar Arte Sanat Galerisinde Dokuz adlı sergiyi görebilirsiniz.

ÖNCEKİ HABER

Anthony Nielson’ın ‘Normal’i artı’da

SONRAKİ HABER

İşten atılan işçiler için destek eylemi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa