SES: Kazanım önemli ama yeterli değil

SES: Kazanım önemli ama yeterli değil

SES Yönetim Kurulu, 4-b’li sözleşmeli personel ile 4924 sayılı kanuna tabi sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesinin sağlandığını duyurarak “AKP Hükümeti’nin bu talebimizi karşılamış olmasını mücadelemizin bir kazanımı olarak görmekteyiz” dedi. Bu kazanımın önemli ama yeterli olmadığı ifade edilen a&

SES Yönetim Kurulu, 4-b’li sözleşmeli personel ile 4924 sayılı kanuna tabi sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesinin sağlandığını duyurarak “AKP Hükümeti’nin bu talebimizi karşılamış olmasını mücadelemizin bir kazanımı olarak görmekteyiz” dedi. Bu kazanımın önemli ama yeterli olmadığı ifade edilen açıklamada “Aile Sağlığı Merkezlerinde çalışan kadrolu sağlık emekçilerinin iş güvencesi var mı? Üniversite Hastanelerindeki asistanlar? Ya taşeron çalışanlar? Ya 4-c liler? Ya vekil ebe ve hemşireler?” soruları yöneltildi.

Son süreçte TTB ve diğer sağlık örgütleriyle ortak mücadele yürütüldüğü hatırlatılan açıklamada, “Bu mücadele yeterli olmasa da sonuç vermiştir. AKP iş güvencesi isteyen çakışanların mücadelesinin önüne geçemeyecektir” denildi.

Açıklamada esnek istihdam biçimlerine son vererek güvenceli çalışma yaşamına geçilinceye kadar bu sürecin eylem ve etkinliklerle süreceği uyarısı yapıldı. (Ankara/EVRENSEL)

www.evrensel.net