13 Aralık 2013 14:40

İşçiler kar altında kaldı

Hakkari'nin Şemdinli ve Yüksekova ilçelerinde yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle mahsur kalan 5 kişi, jandarma ekiplerinin operasyonuyla kurtarıldı. Gaziantep'te ise, bekçilik yaptığı fabrikada ısınmak için teneke kutu içerisinde kömür yakan 60 yaşındaki Seyid Altay, karbonmonoksit gazından zehirlenerek öldü.

İşçiler kar altında kaldı
Paylaş

Hakkari İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı Şemdinli İlçesi Şapatan Jandarma Karakol Komutanlığı ekipleri, işçiler Veysel Yuka ve Erdal Türkeş'in karakola 800 metre uzaklıkta bulunan bir GSM istasyonuna ait vericinin bakımını yaparken kar ve tipi nedeniyle mahsur kaldıklarını haber aldı. Bunun üzerine, gece yarısı 1'inci İç Güvenlik Timi, işçileri kurtarmak için harekete geçti. Yuka ve Türkeş'in mahsur kaldığı bölgeye ulaşan jandarma timi, beraberinde götürdüğü kıyafet, yiyecek ve içecekleri işçilere verdi. İşçiler ardından Şapatan Jandarma Karakol Komutanlığı'na ulaştırıldı.

DİYALİZ HASTALARINI EVLERİNE JANDARMA ULAŞTIRDI

Hakkari İl Jandarma Komutanlığı Yüksekova Yeniköprü Jandarma Komutanlığı ekipleri de dün akşam saat 18.00'de, ilçenin Bağışlı Köyü yol ayrımında, Oğuz Yoldaş'ın yönetimindeki, içinde iki diyaliz hastası bulunan aracının yoğun kar yağışı nedeniyle mahsur kaldığı bilgisini aldı. Bunun üzerine 1'inci İç Güvenlik Timi hemen harekete geçti. Kurtarma operasyonuyla, hastaneden dönen sürücü ile diyaliz hastaları 60 yaşındaki Behçet Yoldaş ile 40 yaşındaki Şerif Aydın bulundukları bölgeden alınarak kar ve tipi altında Bağışlı Köyü'ndeki evlerine ulaştırıldı.

ISINMAK İÇİN TENEKEDE YAKTIĞI KÖMÜRDEN ZEHİRLENEREK ÖLDÜ

Gaziantep'te ise, bekçilik yaptığı fabrikada ısınmak için teneke kutu içerisinde kömür yakan 60 yaşındaki Seyid Altay, karbonmonoksit gazından zehirlenerek öldü. Olay, sabah saatlerinde 2'nci Organize Sanayi Bölgesi'nde bulunan bir deri fabrikasında meydana geldi. İddiaya göre; sabah mesai için fabrikaya gelenler bekçilik yapan Altay'ı hareketsiz görünce sağlık ekiplerinden yardım istedi. İhbar üzerine fabrikaya gelen ekipler yaptığı incelemede Altay'ın öldüğünü saptadı. Bekçilik yaptığı bölümde teneke kutu içerisinde kömür yaktığı ve uyuduktan sonra karbonmonoksit gazından zehirlendiği saptanan Altay'ın cesedi, yapılan inceleme sonrası otopsi için Adli Tıp Kurumu morguna gönderildi. (DHA)

ÖNCEKİ HABER

Sağlık örgütlerinden KESK\'in 19 Aralık grevine destek

SONRAKİ HABER

Türkiye ile Libya'nın Doğu Akdeniz Mutabakatı Meclis'te kabul edildi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa