12 Aralık 2013 22:37

Şırnak'ta Van için çıplak eylem

Şırnak'ta gençler Van Depremi'nin ardından bazı depremzedelerin dondurucu soğukta dışarıda kalmasını protesto etmek için eksi 5 derecede yarı çıplak soyunarak eylem yaptı.

Şırnak\'ta Van için çıplak eylem

PaylaşŞırnak'ta gençler Van Depremi'nin ardından bazı depremzedelerin dondurucu soğukta dışarıda kalmasını protesto etmek için eksi 5 derecede yarı çıplak soyunarak eylem yaptı.

Kent merkezindeki Cumhuriyet Meydanı'nda yarı çıplak halde, 'Van üşüyor', 'Van halkı unutma Şırnak halkı seninle' slogan atan gençler, Türkçe ve Kürtçe, 'Van üşüyor sessiz kalma' yazılı döviz açtı. Grup adına konuşan Ozan Öymen, "Suriyeli mültecilere milyonlarca dolar harcanıyor. Ama yanı başımızda bulunan ve hemen elimizin ulaşacağı Van'daki kardeşlerimize bir el uzatılmıyor. Geçen hafta ve dün soğuktan dolayı iki kardeşimizin hayatını kaybettiği bildirildi. Bunu görmemezlikten geliyorlar. Botan halkı ve gençleri her zaman ve her yerde onlarla beraber olacaktır. Bunu kimse unutmasın" dedi. Gençelre daha sonra yarı çıplak halde kar üzerinde 5 dakikalık oturma eylemi yaptı. (Şırnak/DHA)

ÖNCEKİ HABER

Öğretmen ve sağlıkçıları taşıyan minibüs TIR\'a çarptı: 6 ölü

SONRAKİ HABER

Askeri miğferle öldürdüğü iddia edilen astsubay FETÖ'den tutuklandı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa