06 Haziran 2011 08:17

Hopa’da tutuklu sayısı artıyor

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Hopa’daki mitingi sırasında polisin saldırısı sonucu çıkan olayların ardından gözaltına alınanlardan 4’ü daha tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edildi. Mahkeme 4 kişiyi de tutukladı.Sanıkların, 'örgütlü olarak kamu malına zarar vermek' ve 'kamu görevlilerine karşı gelme

Hopa’da tutuklu sayısı artıyor

Paylaş

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Hopa’daki mitingi sırasında polisin saldırısı sonucu çıkan olayların ardından gözaltına alınanlardan 4’ü daha tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edildi. Mahkeme 4 kişiyi de tutukladı.

Sanıkların, 'örgütlü olarak kamu malına zarar vermek' ve 'kamu görevlilerine karşı gelmekten' tutuklandığı belirtildi. Tutuklanan 12 kişinin isimleri şöyle: Ali Aksu, Şafak Ustabaş, Ender Öner, İbrahim Aksu, Şinasi Gümüşkaya, İdris Akbıyık, Görgü Demirpençe, Önder Öner, Cengiz Akyüz, Ender Yalçın, Erhan Köse ve Şenol Kotil.

Çağdaş Hukukçular Derneği Ankara Şube Genel Sekreteri ve bir kısım sanıkların avukatı Gülşen Uzuner, tutuklamaların kaldırılmasına yönelik bir üst mahkeme müracaat edeceklerini söyledi. Uzuner, sorgu ve yargılama sürecinde usul hatası yapıldığını belirtti. Avukat Uzuner, gözaltındaki zanlılara işkence yapıldığını belirterek, yetkililer hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını kaydetti. (ERZURUM)

ÖNCEKİ HABER

Rantı yandaşlar tozu halk yiyor!

SONRAKİ HABER

Çanak anten tamir eden işçi çatıdan düştü

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa